Yüzme Havuzları

En İyi Balıkesir Yüzme Havuzu Listesi ve Fiyatı | 2024

Balıkesir gibi kıyı şehrinde yaşan insanlar yılın her dönemi yüzme aktivitesini gerçekleştirmek ister. Bunun için de kapalı olimpik kompleksler tercih edilir. Şehrin yabancısıysanız yahut misafirseniz şu soruları öğrenmek işinize gelebilir: Balıkesir’de kapalı yüzme havuzu var mı? En iyi Balıkesir yüzme havuzu nerede? Fiyatı ne? İşte detaylar…

Balıkesir yüzme havuzu her yaştan birey için hem fiziksel hem de zihinsel sağlık için harika bir ortamdır. Sağlık faydalarının yanı sıra eğlence ve sosyal etkileşim açısından da önemli bir rol oynarlar. Yaz kış kapalı tesislerde spor yapma imkanı varken yazın da aquparkta doyasıya eğlenmek mümkündür. Dolayısıyla buradan yola çıkarsak yüzme havuzlarının düzenli kullanımı, sağlıklı ve mutlu bir yaşam için önemli bir adımdır diyebiliriz.

Balıkesir gibi kıyı şehrinde yaşan insanlar yılın her dönemi yüzme aktivitesini gerçekleştirmek ister. Bunun için de kapalı olimpik kompleksler tercih edilir. Şehrin yabancısıysanız yahut misafirseniz şu soruları öğrenmek işinize gelebilir: Balıkesir’de kapalı yüzme havuzu var mı? En iyi Balıkesir yüzme havuzu nerede? Fiyatı ne? İşte detaylar…

En İyi Balıkesir Yüzme Havuzu Listesi 2024

Yüzme, hem bedensel hem de zihinsel sağlık için son derece faydalı olan bir aktivitedir. Günümüzde, Balıkesir’deki yüzme havuzları bu aktiviteyi gerçekleştirmek için ideal bir ortam sunar. Belediye tesisleri sayesinde kış aylarında bile isteyen yüzme tutkusunu gerçekleştirirken isteyen profesyonel çalışmalarına devam edebilir. Balıkesir bu yönden zengin çeşitlilik sahibidir.

Balıkesir, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan ve hem doğal güzellikleriyle hem de tarihi dokusuyla ön plana çıkan bir şehirdir. Bu güzel şehirde, sağlıklı yaşam için önemli bir aktivite olan yüzme için çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Balıkesir’deki yüzme havuzları, hem yerel halkın hem de ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılamak için geniş bir yelpazede hizmet sunmaktadır. İşte onlardan bazıları…

2024 yılında Balıkesir şehrinin popüler yüzme havuzları:

SIRA BALIKESİR’DEKİ YÜZME HAVUZLARI PUAN
1 Balıkesir Olimpik Yüzme Havuzu 10/9.8
2 Alparslan Türkeş Spor Kompleksi 10/9.8
3 Aquapark 10/9.8
4 Altıeylül Belediyesi Kapalı Yüzme Havuzu 10/9.8

 

Balıkesir Olimpik Yüzme Havuzu

Karesi bölgesinde bulunan bu yüzme havuzu, modern tesisleri ve geniş alanıyla dikkat çekmektedir. Hem yetişkinler hem de çocuklar için ayrı havuz alanları bulunmaktadır. Ayrıca yüzme eğitimi ve kursları da bu tesislerde verilmektedir. Hem sosyalleşmek hem de eğitim almak açısından önerilen bir Balıkesir havuzu diyebiliyoruz.

ADRES: Paşa Alanı, MWFR+PF, 10020 Karesi/Balıkesir

GİRİŞ: Ücretli

YÜZME KURSU: Var

Ziyaretçi Yorumu: Kulvarlar çok kaliteli, sağlam ve acıtmıyor… Soğuma havuzunun olduğu taraftaki depar taşları kaydırmaz, pürüzlü bir yapıya sahip.. Karşı taraftakiler daha pürüzsüz.. İki taraftaki depar taşlarıda olimpik depar taşları.. Havuz temiz ve yeni.. Depar taşları atlayınca biraz sallanıyor ama çok fazla hissedilmiyor… Müzik, ortama havalı bir hava katıyor… Yarışlarda tercih edilmesi gereken yerlerden biri… Soyunma odaları temiz ama yeterli değil (bence). Tuvaletler temiz ve kokusuz..

Alparslan Türkeş Spor Kompleksi

Kapalı havuz arayanlar Balıkesir merkezdeki Alparslan Türkeş Spor Kompleksini ziyaret edebilir. Burası, yüzme anlamında ciddi özelliklere sahip özel tesistir. Geniş bir havuzu bulunmaktadır. Ayrıca fitness, tenis kortu ve halı saha gibi farklı spor etkinlikleri için de yer bulunmaktadır.

ADRES: Paşa Alanı, 339. Sk. No:24, 10020 Balıkesir Merkez/Balıkesir

GİRİŞ: Ücretli

YÜZME KURSU: Var

Ziyaretçi Yorumu: Balıkesir’ e değer katan spor komplekslerinden biridir. Sporcuların rahatlıkla kapalı ortamlarda yaz ve kış müsabaka ve eğitim yapmasına olanak verir. kapalı yüzme havuzu, halı saha, kapalı spor salonu, fitness salonu, tenis kortu gibi bir çok sporu yapabileceğiniz alandır.

Balıkesir’de En Popüler Yüzme Kursu Önerisi

Balıkesir’de yüzme kursları, hem çocuklar hem de yetişkinler için popüler bir seçenek haline gelmiştir. Yüzme, hem sağlıklı bir yaşam tarzının bir parçası olarak hem de su güvenliği açısından önemlidir. Balıkesir’deki yüzme kursları, her seviyede ve yaş grubuna uygun programlar sunarak yüzme becerilerini geliştirmek isteyenlere yardımcı olmaktadır. Kentte çok sayıda yüzme kursu veren kulüp varken en favorisi ÇELPA olarak belirtiliyor.

Çelpa Spor Kulübü

Çelpa Spor Kulübü, Balıkesir’de sporun yaygınlaştırılması ve gençlerin sağlıklı bir yaşam tarzına teşvik edilmesi amacıyla kurulmuş önemli bir kuruluştur. Kulüp, çeşitli spor dallarında faaliyet göstermektedir ve bölgedeki gençlere spor yapma fırsatı sunmaktadır. Özellikle yüzme, basketbol, voleybol ve futbol gibi popüler spor branşlarında başarılı çalışmalara imza atmaktadır.

ADRES: Paşa Alanı, 48. Sk. Yeni San. Sit, 10020 Karesi/Balıkesir

Ziyaretçi Yorumu: Kızım ve oğlum 6 aydan uzun süredir kulüp üyesi ;tüm ekip öğretmelerine  ve kulüp sekretaryasına bize katkıları için sonsuz teşekkür ederim,gözünüz arkada kalmadan çocuklarınızı emanet edebileceğiniz ve hedefleri çok yüksek bir kulüptür.

Balıkesir Yüzme Havuzu Fiyatları 2024

Balıkesir yüzme havuzlarının giriş ücretleri, günlük girişler için tek seferlik ücretler veya abonelik sistemleri şeklinde olabilir. Ayrıca, bazı yüzme havuzları çocuklar, yetişkinler veya öğrenciler için farklı fiyatlandırma politikalarına sahip olabilirler. Bu yüzden güncel havuz giriş fiyatını öğrenmek için tesis ile iletişim kurulması gerekir. Fikir vermesi adına tabloda genel bilgiler paylaşıyoruz.

Balıkesir şehrindeki yüzme havuzlarının 2024 yılı giriş fiyat listesi:

TARİH YÜZME HAVUZU YETİŞKİN FİYATI ÖĞRENCİ FİYATI
2024 Ocak Balıkesir’de yüzme havuzu fiyatı 300 TL – 500 TL 200 TL – 400 TL
2024 Şubat Balıkesir’de yüzme havuzu fiyatı 300 TL – 500 TL 200 TL – 400 TL
2024 Mart Balıkesir’de yüzme havuzu fiyatı 300 TL – 500 TL 200 TL – 400 TL
2024 Nisan Balıkesir’de yüzme havuzu fiyatı 300 TL – 500 TL 200 TL – 400 TL
2024 Mayıs Balıkesir’de yüzme havuzu fiyatı 300 TL – 500 TL 200 TL – 400 TL
2024 Haziran Balıkesir’de yüzme havuzu fiyatı 300 TL – 500 TL 200 TL – 400 TL
2024 Temmuz Balıkesir’de yüzme havuzu fiyatı 300 TL – 500 TL 200 TL – 400 TL
2024 Ağustos Balıkesir’de yüzme havuzu fiyatı 300 TL – 500 TL 200 TL – 400 TL
2024 Eylül Balıkesir’de yüzme havuzu fiyatı 300 TL – 500 TL 200 TL – 400 TL
2024 Ekim Balıkesir’de yüzme havuzu fiyatı 300 TL – 500 TL 200 TL – 400 TL
2024 Kasım Balıkesir’de yüzme havuzu fiyatı 300 TL – 500 TL 200 TL – 400 TL
2024 Aralık Balıkesir’de yüzme havuzu fiyatı 300 TL – 500 TL 200 TL – 400 TL

*rakamlar havuza göre değişkenlik gösterebilir.

Balıkesir Havuzları Hakkında Sık Sorulan Sorular

a)     Balıkesir’in en iyi kapalı yüzme havuzu hangisi?

Alparslan Türkeş Spor Kompleksi, Balıkesir yüzme havuzu arayanlar adına en iyi seçenektir. Son derece modern ve kapsamlı seçenekleriyle sporcuları ve hobi amaçlı spor yapanları cezbeder. Sadece yüzme de değil diğer spor dalları için de burayı tercih edebiliyorsunuz.

b)     Balıkesir’de muhafazakar yüzme havuzu var mı?

Muhafazakarlar için yani haremlik selamlık bir yüzme havuzu Balıkesir sınırlarında bulunmamaktadır. Bazı otellerde böyle bir hizmet olabilir.

c)      Balıkesir’de aile havuzu var mı?

Aile havuzu, kişilerin aile bireyleriyle birlikte yüzme deneyimi yaşadığı yerlerdir. Ancak Balıkesir yüzme havuzu listesinde böyle bir tesis bulunamadı. İyi günler dileriz.

 

İlginizi çekebilir: En Güzel İzmir Bungalov Evleri | 5 Harika Öneri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicisini kapatıp, tekrar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.