Hamamlar

Güncel Bursa Hamam Fiyatları | Tarihi & Kadın Hamamı | 2024

“Hamama giren terler” diyen atalarımız, aslında burada hijyen için bu kültürün ne derece önemli olduğunu vurgulamıştır. Günümüzde yaşam alanlarındaki banyo sistemlerinde insanlar her ne kadar belli oranda hijyen ihtiyaçlarını karşılasa da, aslında görünmeyen çok sayıda mikrop vücutta kalmaya devam eder. Fakat hamamlardaki aşırı sıcak ve şifalı su, aynı zamanda yoğun buhar atmosferi, ciltte pusuya yatmış kirleri vücuttan söküp atar. Tellakların hamama ilk defa gelenlere yaptığı “kömür madeninde mi çalışıyorsunuz” şakası da aslında tam da bunu vurgulamaktadır.

Bursa hamam fiyatları 2024 tarifesi, bu kültürü seven ve düzenli gidenler için merak ediliyor. Tek kişi hamama giriş fiyatı 90 TL’den başlıyor. Kese köpük işleri için ekstra 100 TL hizmet bedeli alınıyor. Bursa, Osmanlı medeniyetinin beşiği bir şehir. Burada hamam kültürü yüzlerce yıl öncesine kadar gidiyor. Günümüzde Bursalılar da sık sık tarihi ya da modern hamam tesislerinde çok keyifli 2 saat geçiriyor. Peki ama 2024’te Bursa’nın kadın ve erkek hamamlarına giriş ücreti kaç TL? Kese ücretlerine zam geldi mi? Sadece kadınlara özel hamam var mı? İşte detaylar…

Vikipedi: Hamam Nedir?

“Hamama giren terler” diyen atalarımız, aslında burada hijyen için bu kültürün ne derece önemli olduğunu vurgulamıştır. Günümüzde yaşam alanlarındaki banyo sistemlerinde insanlar her ne kadar belli oranda hijyen ihtiyaçlarını karşılasa da, aslında görünmeyen çok sayıda mikrop vücutta kalmaya devam eder. Fakat hamamlardaki aşırı sıcak ve şifalı su, aynı zamanda yoğun buhar atmosferi, ciltte pusuya yatmış kirleri vücuttan söküp atar. Tellakların hamama ilk defa gelenlere yaptığı “kömür madeninde mi çalışıyorsunuz” şakası da aslında tam da bunu vurgulamaktadır.

Güncel Bursa Hamam Fiyatları 2024 Listesi

Bursa’da toplamda 35’i aşkın hamam bulunuyor. Bunların 17’si tarihi ve kültürel değere sahip iken geriye kalanları yeni nesil ve modern SPA hamam tesisleri olarak açılmıştır. Eski tip hamamlarda sadece bu kültüre ait hususlar bulunur. Fakat modern Bursa hamamlarında masaj, terapi, sauna, havuz gibi ekstra hizmetler de bulunuyor. Güncel Bursa hamam fiyatları 2023 de bu sebeple farklılık gösteriyor. Tarihi hamamda kadın ve erkekler sadece 90 – 100 TL gibi ücrete giriş yapabilir. Modernlere ise 150 – 200 TL gibi para ödemek gerekli. Detaylara tablo eşliğinde bakalım.

2024 yılında Bursa bölgesindeki hamam fiyatları tablosu:

TARİHYERHAMAM HİZMETİFİYATI
2024BursaTek kişi Bursa hamam fiyatları90 TL – 120 TL
2024BursaHalk Günü (Salı) hamama giriş ücreti80 TL – 100 TL
2024BursaHamamda kese attırma ücreti100 TL – 120 TL
2024BursaÖzel masaj ücreti150 TL – 200 TL
2024BursaHamamda yağlı masaj ücreti200 TL – 250 TL
2024BursaYataklı hamam bölümü ücreti125 TL – 200 TL
2024Bursa7 – 12 yaş aralığındaki çocukların hamama giriş fiyatı40 TL – 50 TL
2024BursaHamam aile banyoları kişi başı fiyatı350 TL – 450 TL
2024Bursa2 kişilik aile hamam odası400 TL – 550 TL
2024Bursa3 kişilik aile hamam odası550 TL – 750 TL
2024BursaLüks hamam kabin masajı (özel hizmet)150 TL – 250 TL
2024BursaÇocuklar için lüks masaj fiyatı (7 – 12 yaş)50 TL – 100 TL
2024BursaHamamda havlu kullanım ücreti20 TL – 40 TL

*fiyatlar araştırma ile ortalama belirlendi, tesise göre farklılık olabilir.

Bursa’daki hamam fiyatlarının 2024 yılında ideal olduğu görülecektir. 3 kişilik çocuk dahil bir aile hafta sonu 2 saat hamamda vakit geçirdiğinde ortalama 300 – 350 TL ücret öder. Bu ödemeye göre alınan hizmet ve yaşanan rahatlama gayet iyi bir ödeme olmaktadır. Uzmanlar kişilerin yılda en az 4 defa hamamda terlemesini öneriyor. Sağlık açısından da es geçilmemesi gereken bir uygulama.

a)      Bursa Kervansaray Hamamı 2024 Fiyatı

Kervansaray Termal hamam tesisi, Bursa şehrinin en eski ve kültürel tarihi değerlerinden birisidir. Tarihi Osmanlı döneminin de çok öncesine dayanmaktadır. 1389 yılında Osmanlı dönemi padişahı 1. Murat kapsamlı bir restorasyon yaparak yapının sağlamlığını korumuştur. O günden günümüze kadar faaliyetlerine devam eden hamam, Bursa’da tarihi hamam arayanların öncelikli tercihi olmaktadır.

Kervansaray Bursa hamam fiyatları 2024 araştırması yaptık. Giriş bedellerinin tek kişi için 100 TL civarında olduğu ortaya çıktı. Dönemsel 150 TL seviyelerine de çıkabilme ihtimali var. İçeride tellak kişilerden eğer kese hizmeti alacak olursanız da ekstra 100 TL ödeme yapmanız şart. Çocukların girişi indirimli ve ucuz. 50 TL’ye giriş yapıyorlar. Tarihi hamam kültürünü seven kadın bireyler de gündüz matinelerine katılabilir. Sabah 09:00 ile akşam 17:00 arası kadın bireyler hamam alanlarını kullanabilmektedir.

b)      Bursa Karamustafa Hamam Fiyatı 2024

Bursa Karamustafa hamamı, diğer adıyla “Yeni Kaplıca Hamamı” olarak da biliyor. Uygun fiyatlarıyla da Bursa insanı ve buraya gelen seyahat tutkunları için uğrak noktadır. Sadece Bursa’da yaşıyor olmanız gerekmiyor. Eğer şehri kültürel açıdan deneyimlemek için Bursa’ya seyahat ettiyseniz, muhakkak birkaç saatinizi hamamlarını deneyimlemek için ayırmalısınız. Bu kültür şehir ile bütünleşmiş durumda. Bunun yanında da keyifli saatler yaşayacağınız kesin.

Karamustafa Bursa hamam fiyatları 2024 dönemi 90 TL’dir. Tek kişi ücretidir ve 7 yaş altı çocuklardan ödeme alınmaz. 7 – 12 yaş arası çocuklar için de 40 TL gibi uygun bir bedel talep edilir. İçeride yılların deneyimli tellakları kese köpük masajları yapıyor. Rahatlamak, gevşemek ve hijyen sağlamak için muhakkak burayı tercih ediniz. Pişman olmayacağınız birkaç saati yaşayacaksınız.

c)      Bursa Formback Hamam Giriş Ücreti 2024

Bursa’da bulunan Formback Termal Otel tesisi, muhteşem ve modern bir hamam alanına sahip. Şehir dışından buraya gelecekler Formback oteli tercih ederlerse hem güzel bir hizmete sahip olur, hem de tarihi hamamında uzun vakitler geçirerek bu kültürü de yerinde yaşarsınız. İçeride SPA ve sauna odaları da bulunuyor. Uzman masörler yağlı ve özel masaj uygulamalarında bulunuyor. Hamam Hüdavendigar, No:40/1 Kanal Caddesi, 16090 Osmangazi/Bursa adresinde bulunuyor. (0224) 239 40 40 telefon numarasını arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz. Tesis içinde aileler için de hamam bölümü olduğu detayını düşelim.

Detay: Bursa Formback Aile Hamamı

Bursa Kadın Hamam Fiyatları 2024

Kadın bireyler de hamam kültüründen istifade etmeyi ister. Bursa çevresinde yaptığımız araştırmalar neticesinde, çok güzel ve güvenilir kadın hamamlarının olduğunu tespit ettik. Formback hamamı ve Kervansaray hamamı kadınların tercih edebileceği kaliteye sahip. Kadınlar için Bursa hamam fiyatları 2024 giriş bedeli 100 TL civarıdır. Tesis içinde kadın tellaklar bulunuyor. Kese köpük uygulamasına kadınlar 100 TL – 150 TL bedellerini ödüyor. Elbette dönemsel ve tesise göre farklılık yaşanması pek tabi muhtemeldir.

2024’te Bursa’daki kadın hamamların fiyatı:

  • 2024 Bursa kadın tek kişi giriş ücreti – 100 TL
  • 2024 Bursa kadın kese köpük ücreti – 100 TL
  • 2024 Bursa kadın özel yağ masajı fiyatı – 250 TL
  • Bursa şehrinde kadın hamam matinesi giriş fiyatı – 150 TL

Bursa hamam fiyatları 2024 tablosu yazı genelinde olduğu gibidir. Tahmini değerlerdir ve dönemsel değişiklikler olacaktır. Gitmeden önce hamamları telefonla arayarak bilgi talebinde bulunuyorsunuz. Hem de mesai saatlerini bu yöntem ile netleştirebilirsiniz. Fiyatların güncel olmadığını düşünüyorsanız yazının yorum kısmında bunu belirtiniz. Bizler de yenilemeyi yapalım. İyi günler ve keyifli hamam süreçleri dinleriz.

Bursa’daki En Trend Hamamlar

Bursa’daki en trend hamamlar zaman zaman değişebilir, ancak genellikle Bursa’da birkaç popüler hamam bulunur. Bunlar arasında şunlar olabilir:

Koza Han Hamamı: Tarihi Koza Han’ın içinde yer alan bu hamam, geleneksel Türk hamamı deneyimini modern konforla birleştirir. Ziyaretçilere tarihi bir atmosferde rahatlatıcı bir hamam deneyimi sunar.

Çekirge Hamamı: Bursa’nın en eski hamamlarından biri olan Çekirge Hamamı, tarihi dokusunu koruyarak modern hizmetler sunar. Doğal termal suyuyla ünlüdür ve ziyaretçilere rahatlatıcı bir termal hamam deneyimi sunar.

Eski Kaplıca Hamamı: Bursa’nın Uludağ eteklerinde yer alan Eski Kaplıca Hamamı, doğal termal sularıyla ünlüdür. Geleneksel Türk hamamı deneyimini modern konforla bir araya getirir ve ziyaretçilere keyifli bir termal hamam deneyimi sunar.

Karabaş Hamamı: Karabaş Hamamı, Bursa’nın tarihi hamamlarından biridir ve şehrin merkezinde yer alır. Yenilenmiş tarihi atmosferiyle ziyaretçilere geleneksel bir hamam deneyimi sunar.

Bursa’da bir hamam deneyimi arıyorsanız, bu mekanları ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Ancak, güncel trendler ve popüler mekanlar zamanla değişebileceğinden, yerel halkla veya seyahat rehberleriyle iletişime geçerek en güncel önerileri almak önemlidir.

İlginizi çekebilir: İstanbul’da Ailecek Kamp Yapılacak Yerler | 5 Harika Camping

2 Yorum

  1. Merhaba yazdığınız tüm bilgiler yanlış hangi hamama sordunuzda bu fiyatları aldınız en düşük hamam fiyatı 250 milleti yanlış bilgilendirmeyin

    1. Merhabalar, belirttiğiniz fiyattan yazımız güncellenecektir, geri bildiriminiz için teşekkür eder iyi günler dileriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicisini kapatıp, tekrar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.