Tekne TurlarıTur Rehberi

Güncel Kuşadası Balık Turu Rehberi ve Fiyatları | 2024

6, 8, 10 ve 18 kişilik özel tasarım teknelerde sabah erken saatlerde Kuşadası limanından çıkılıyor. İlk parti de sabah suyu balık avı yapılır ve ilerleyen saatlerde körfezdeki farklı noktalara demir atılır. Ortalama 12 saat denizde kalınır ve verimli bir günde kovalar balıkla dolar taşar. Hem yazın hem de kışın farklı bir aktivite arayanlar için harika seçenektir Kuşadası balık turu. Kimi kaptan gece balık avları da düzenler. Gece balıkçıları da bu organizasyona katılabilir.

Kuşadası balık turu 2024 sezonu başladı. Gündüz ya da gece balık avı için özel teknelerde cazip fiyatlara av keyfini yaşayabiliyorsunuz. Aktivite, Kuşadası Körfezi içerisinde gerçekleştiriliyor. Çok geniş bir alanda farklı bölgelerde demir alarak bol bereket balıklar tutuluyor. Teknede balık tutmak için profesyonel olmanız da gerekmiyor. Kaptan size oltadan nasıl tutulacağına kadar her konuda yardımcı oluyor. Peki ama Kuşadası’nda hangi balık turu teknesi güzel? Saat kaçta başlıyor? Nereden kalkıyor? Fiyatı ne kadar? İşte detaylar…

Güncel Kuşadası Balık Turu Rehberi 2024

6, 8, 10 ve 18 kişilik özel tasarım teknelerde sabah erken saatlerde Kuşadası limanından çıkılıyor. İlk parti de sabah suyu balık avı yapılır ve ilerleyen saatlerde körfezdeki farklı noktalara demir atılır. Ortalama 12 saat denizde kalınır ve verimli bir günde kovalar balıkla dolar taşar. Hem yazın hem de kışın farklı bir aktivite arayanlar için harika seçenektir Kuşadası balık turu. Kimi kaptan gece balık avları da düzenler. Gece balıkçıları da bu organizasyona katılabilir.

Kuşadası balık turu hafta 7 gün gerçekleşiyor. Kuşadası limandan kalkış gerçekleşiyor. Tur esnasında çok sayıda balık çeşidi tutmak mümkündür. Karagöz, çipura, levrek, istavrit, kırmızı mercan bunlara örnektir. Teknede çay kahve ve meşrubat satılıyor. Ayrıca öğlen yemekleri ücretsiz sunum yapılıyor.

2024 sezonunda Kuşadası’ndaki tekne balık turlarının saatleri:

BALIK TURU GÜNÜBAŞLANGIÇ SAATİ BİTİŞ SAATİ
Pazartesi06:00 ile 07:00 arası18:00 ile 18:30 arası
Salı06:00 ile 07:00 arası18:00 ile 18:30 arası
Çarşamba06:00 ile 07:00 arası18:00 ile 18:30 arası
Perşembe06:00 ile 07:00 arası18:00 ile 18:30 arası
Cuma06:00 ile 07:00 arası18:00 ile 18:30 arası
Cumartesi06:00 ile 07:00 arası18:00 ile 18:30 arası
Pazar06:00 ile 07:00 arası18:00 ile 18:30 arası

*yaz sezonunda Kuşadası’ndaki tekne turu saatleri değişebilir.

Kuşadası Gündüz Balık Avı

Kuşadası’ndaki gündüz balık av organizasyonları için çok sayıda firma bulunur. Vedat Kaptan ya da Serdar Kaptan bölgenin en iyi balık turu düzenleyen kişileridir. Gündüz 12 saat bu aktivitede keyif dolu bir süreç yaşayabilirsiniz. Yaz sezonunda bu turların azaldığını belirtelim.

Kuşadası Gece Balık Avı

Kuşadası’nda gece balık avı yapan kaptan sayısı azdır. Denizi güzel olduğu dönemlerde gerçekleşir ve ortalama 10 saat gece balık avı yapılır. Gece avcılığı genelde büyük balık tutkunlarının tercih ettiği bir seçenek. Akşam saat 7 gibi başlar ve sabahın ilk ışıklarına kadar süreç devam eder.

Kuşadası’nda Balık Tutulacak Yerler 2024

Elinizde güzel bir olta ve kaliteli bir yem var ise Kuşadası’nda balık tutulacak birçok yer bulabilirsiniz. Harika meralar ve bol balık yapan kıyılar var. Dönemine göre en iyi seçenek Kuşadası körfez kıyılarıdır. Kıyıdan olta atarak çipura ve levrek avına çıkabilirsiniz. Güvercin adası çevresi de kayalık olduğu için zengin ve farklı balık türlerini avlamak için seçenek oluşturmaktadır.

Kuşadası Balık Turu Fiyatları 2024

2024 yılının Kuşadası balık turu fiyatları belli oldu. Tek kişi tura katılım ücreti + olta + yem + öğle yemeği için ortalama 200 TL ödüyorsunuz. Büyük ve VİP tekneler 250 TL talep edebiliyorlar. Gece turlarının ise daha pahalı olduğunu belirtelim. Ayrıca kendi yeminizi de yanınızda getirebiliyorsunuz. Keyifli avlar dileriz. Bol bereketli bir sezon olsun.

Kuşadası Balık Turunda Hangi Hizmetler Var?

Kuşadası’nda balık turu genellikle Ege Denizi’nin güzelliklerini keşfetmek ve leziz deniz ürünleriyle dolu bir gün geçirmek için popüler bir seçenektir. Bir Kuşadası balık turu genellikle aşağıdaki hizmetleri içerebilir:

Tekne Turu: Kuşadası balık turları genellikle Ege Denizi’nde yapılan tekne turlarıdır. Bu turlar genellikle Ege kıyıları boyunca yolculuk yapar ve çeşitli turistik noktalara uğrar.

Balık Avı: Balık turlarının ana odak noktalarından biri balık avıdır. Katılımcılar genellikle denize açılarak balık avlarlar ve avlanan balıklar genellikle tura katılanların isteğine göre tekne personeli tarafından hazırlanarak servis edilir.

Yüzme ve Şnorkelle Dalma: Balık turlarında genellikle katılımcılar için yüzme ve şnorkelle dalma fırsatı bulunur. Ege Denizi’nin berrak sularında yüzerek veya renkli balıkları izleyerek zaman geçirmek mümkündür.

Öğle Yemeği: Balık turlarının bir parçası olarak genellikle deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeği sunulur. Bu öğle yemeği genellikle taze avlanan balıkların yanı sıra salatalar, mezeler ve diğer deniz ürünleri içerir.

Rehberlik Hizmeti: Balık turları genellikle deneyimli rehberler eşliğinde gerçekleşir. Rehberler genellikle tur boyunca katılımcılara bilgi verir, güzergah hakkında bilgilendirme yapar ve turun keyifli geçmesini sağlar.

Eğlence ve Müzik: Bazı balık turları eğlenceli etkinlikler sunar, bu da genellikle müzik eşliğinde dans etmek veya tekne üzerinde keyifli vakit geçirmek anlamına gelir.

Kuşadası balık turları genellikle Ege Denizi’nin güzelliklerini keşfetmek ve deniz ürünleriyle dolu bir gün geçirmek için mükemmel bir fırsat sunar. Katılımcılar genellikle unutulmaz bir deneyim yaşarlar ve Ege’nin sakin sularında dinlenerek ve keyif alarak vakit geçirirler.

İlginizi çekebilir: Güncel Ankara Hamam Fiyatları 2023 | Ankara Hamam Ne Kadar?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicisini kapatıp, tekrar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.