Yüzme Havuzları

4 Popüler Sivas Yüzme Havuzu ve Giriş Fiyatları | 2024

Sivas havuzlarında hem hobi amaçlı yüzme fırsatınız varken öte yandan yüzme kurslarıyla da kendinizi geliştirebilirsiniz. Ancak öncesinde temiz ve koşulları güzel bir tesis keşfetmeniz gerekiyor. O halde şu soruların peşine düşelim: En güzel Sivas yüzme havuzu hangisi? Sivas’ta hangi havuzda yüzülür? Giriş fiyatı ne kadar? İşte detaylar…

Sivas yüzme havuzu, insanların yüzme becerilerini geliştirmek, spor yapmak, eğlenmek veya dinlenmek için tasarlanmış özel ya da kamu alanlarıdır. Genellikle kapalı veya açık oluyor ve farklı boyutlarda ve derinliklerde karşımıza çıkıyor. Yüzme havuzları, spor merkezleri, oteller, tatil köyleri, üniversiteler, parklar veya özel konut alanları gibi birçok farklı yerde bulunmaktadır. Fakat Sivas kentinin genelinde yaptığımız araştırmada, kısıtlı sayıda olimpik yüzme havuzu olduğunu gördük.

Yüzmek, 7’den 70’e herkesin en sevdiğini aktivitelerden biridir. Ülkemizin 3 tarafı denizlerle çevrili olduğundan, toplumda da yüzmeye olan ilgi hep yüksek olmuştur. Ancak kış dönemi denize girmek mümkün olamayacağından, yüzme keyfi kapalı havuz komplekslerinde yapılıyor.

Sivas havuzlarında hem hobi amaçlı yüzme fırsatınız varken öte yandan yüzme kurslarıyla da kendinizi geliştirebilirsiniz. Ancak öncesinde temiz ve koşulları güzel bir tesis keşfetmeniz gerekiyor. O halde şu soruların peşine düşelim: En güzel Sivas yüzme havuzu hangisi? Sivas’ta hangi havuzda yüzülür? Giriş fiyatı ne kadar? İşte detaylar…

2024 Yılında En Popüler Sivas Yüzme Havuzu Tesisleri Önerisi

Yüzme havuzlarının amacı, insanların yüzme yeteneklerini geliştirmelerine, egzersiz yapmalarına ve su aktivitelerinden keyif almalarına olanak sağlamaktır. Ayrıca, sıcak yaz günlerinde serinlemek veya sosyal etkinlikler için de kullanılabilirler. Yüzme havuzları, farklı kullanım ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanmıştır. Sivas yüzme havuzu seçenekleri arasında aquapark konseptli tesis de varken öte yandan olimpik stil yerler de var.

Sivas yüzme havuzu arayanlar için öncelikli 2 tesis önerisi var: Metropol ve Cumhuriyet Üniversitesi havuzlarıdır. Özellikle Metropol tesiste havuza ek olarak hamam ve SPA gibi ek hizmetler bulunuyor. Yaz kış bu 2 adresi ziyaret edebilirsiniz. Tesis kullanım ücretleri, saatleri ve kriterleri sezon içinde değişebiliyor. Öncesinde tesisi arayıp bilgi alınız.

2024 yılında Sivas bölgesinin popüler yüzme havuzları:

SIRASİVAS’TAKİ YÜZME HAVUZLARIPUAN
1Sivas Metropol Yüzme Havuzu10/9.8
2Cumhuriyet Üniversitesi Yüzme Havuzu10/9.8
3Sivaslı AquaPark Yüzme Havuzu10/9.8
4Aqua park SİVAS10/9.8

 

Sivas Metropol Yüzme Havuzu

Sivas’ın trend havuzlarından biri olan Metropol, Yenişehir mahallesinde yer almaktadır. Yüzme sevenler ya da yüzme dersi almak isteyenler burayı tercih ediyor. Tesis bay ve bayanlara ayrı şekilde hizmet vermektedir. Tesiste farklı hizmet seçenekleri de var. Hamam, masaj ve SPA en öne çıkan özellikleri.

ADRES: Yenişehir, Kayseri Cd., 58070 İmaret/Sivas Merkez, 58070 Merkez/Sivas

TELEFON: (0346) 222 20 00

GİRİŞ: Ücretli

YÜZME KURSU: Var

Ziyaretçi Yorumu: Yenilenen yüzüyle hizmete başladı denilen işletmeye dün gittik fakat havuz suyu bulanık, çalışan personel çek pas ile kenardaki suyu gidere itelerken havuza döküldü pis su… İki kişi gittik tek kişilik oda verildi ve hareket edilmesi imkansız, hamam buz gibiydi, buhar odasının kapısının alt kısmı açık içeride buhar adına hiçbir şey yok, Fiyatına göre verilen hizmet vasat altı vasat. Aqua kısmında tamir ve tadilat henüz bitmemiş göz yorucu detaylar var, elinde tamir seti olan bir kaç kişi dolanıp durdu bir saat kadar…

Cumhuriyet Üniversitesi Yüzme Havuzu

Cumhuriyet Üniversitesi havuzu, Sivas’ta bulunan bir olimpik komplekstir. Üniversite kampüsünde öğrencilerin ve personelin kullanımı için çeşitli spor olanakları bulunmaktadır ve bunlardan biri de yüzme havuzudur. Öğrenciler kullanırken dışarıdan da ücreti karşılığı tesis kullanımına hak veriliyor. Ancak kabul süreleri kısıtlı ve değişebiliyor. Sitelerinden takip edebilirsiniz.

ADRES: 58070 İmaret/Sivas Merkez/Sivas

TELEFON: (0346) 219 10 10

GİRİŞ: Ücretli

YÜZME KURSU: Var

Ziyaretçi Yorumu: Çok büyük değil ama 2.20 derinliğinde 25 m lik büyük havuz ve 1.60 derinliğinde 10 m lik kapalı havuza sahip. Cok temiz ancak soyunma kabinleri berbat ve dar. Ona gore çok malzeme ile gitmeyin çünkü koymaya dolap yok . Dolaplar metal , paslı ve küçük.

Sivaslı AquaPark Yüzme Havuzu

Sivas’ta yazın çocukların adrenalin dolu bir havuz eğlencesi yaşayamayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü Sivaslı Aquapark’ta eğlenceli kaydıraklar ve farklı derinlikte havuzlar ile aileleri ağırlıyor. Yaz aktivitesi için Sivas’ta en güzel yerlerden biri. Tesis detayları sitelerinde yazıyor. Oradan güncel bilgiyi alabilirsiniz.

ADRES: Evrenli, Sivaslı/Uşak

GİRİŞ: Ücretli

YÜZME KURSU: Var

Ziyaretçi Yorumu: Faaliyet gösterdiği senelerde güzelmiştir herhalde. Ama artik boşuna gitmeyin çünkü kapali. Yakininda yasayan bir teyzeye sorduğumuzda 2 3 senedir kapalı olduğunu söyledi. Yakinlarda selcikler yüzme havuzuna gidebilirsiniz.

Güncel Sivas Yüzme Havuzu Fiyatları 2024

Yüzmek, eğer havuz komplekslerinde olacak ise ücretli bir aktiviteye dönüşür. Nitekim bu tesislerin kendi içinde belli giderleri var. Sivas yüzme havuzu fiyatları 2024 yılında şehir insanın dönem dönem gündemine gelmektedir. Ancak rakamlar sezona ve tesise göre değiştiği gibi kişiye göre de değişmektedir. Örneğin yetişkinler 300 – 500 TL arasında giriş yaparken, öğrenciler 200 TL civarına tesisleri kullanabiliyor. Fikir edinmeniz için bir tablo hazırladık.

Sivas şehrindeki yüzme havuzlarının 2024 yılı giriş fiyat listesi:

TARİHYÜZME HAVUZUYETİŞKİN FİYATIÖĞRENCİ FİYATI
2024 OcakSivas bölgesi yüzme havuzu ücreti200 TL – 275 TL210 TL – 280 TL
2024 ŞubatSivas bölgesi yüzme havuzu ücreti200 TL – 275 TL210 TL – 280 TL
2024 MartSivas bölgesi yüzme havuzu ücreti200 TL – 275 TL210 TL – 280 TL
2024 NisanSivas bölgesi yüzme havuzu ücreti200 TL – 275 TL210 TL – 280 TL
2024 MayısSivas bölgesi yüzme havuzu ücreti200 TL – 275 TL210 TL – 280 TL
2024 HaziranSivas bölgesi yüzme havuzu ücreti200 TL – 275 TL210 TL – 280 TL
2024 TemmuzSivas bölgesi yüzme havuzu ücreti200 TL – 275 TL210 TL – 280 TL
2024 AğustosSivas bölgesi yüzme havuzu ücreti200 TL – 275 TL210 TL – 280 TL
2024 EylülSivas bölgesi yüzme havuzu ücreti200 TL – 275 TL210 TL – 280 TL
2024 EkimSivas bölgesi yüzme havuzu ücreti200 TL – 275 TL210 TL – 280 TL
2024 KasımSivas bölgesi yüzme havuzu ücreti200 TL – 275 TL210 TL – 280 TL
2024 AralıkSivas bölgesi yüzme havuzu ücreti200 TL – 275 TL210 TL – 280 TL

*rakamlar havuza göre değişkenlik gösterebilir.

Sivas’taki Kapalı Yüzme Havuzları

Sivas’ta bulunan kapalı yüzme havuzları hakkında genel bilgi vermek gerekirse, şehirde farklı tesislerde ve spor komplekslerinde kapalı yüzme havuzları bulunmaktadır. Bu havuzlar genellikle spor yapmak isteyenlerin ve yüzme yeteneklerini geliştirmek isteyenlerin kullanımına açıktır.

Sivas’ta bazı kapalı yüzme havuzları ve spor kompleksleri şunlar olabilir:

  1. Sivas Kapalı Yüzme Havuzu: Şehir merkezinde bulunan Sivas Kapalı Yüzme Havuzu, genellikle halkın ve sporcuların kullanımına açıktır. Bu tesis geniş bir yüzme alanı sunar ve çeşitli aktiviteler için uygun bir ortam sağlar.
  2. 4 Eylül Kapalı Yüzme Havuzu: Şehirdeki önemli spor komplekslerinden biri olan 4 Eylül Kapalı Yüzme Havuzu, sporcuların ve halkın yüzme ihtiyaçlarını karşılamak üzere hizmet vermektedir. Genellikle spor kulüplerinin antrenmanlarına da ev sahipliği yapmaktadır.
  3. Üniversite Yüzme Havuzları: Sivas’ta bulunan Cumhuriyet Üniversitesi ve diğer üniversite tesislerinde de kapalı yüzme havuzları bulunmaktadır. Bu havuzlar genellikle öğrencilerin ve akademik personelin kullanımına açıktır, bazı durumlarda halkın da erişimine açık olabilir.

Sivas’ta bulunan kapalı yüzme havuzlarını kullanmadan önce genellikle rezervasyon yapmanız veya açık olduğundan emin olmanız önerilir. Ayrıca, havuzların saatleri, kullanım koşulları ve giriş ücretleri gibi detaylar da tesislere göre değişiklik gösterebilir, bu nedenle bilgi almak için ilgili tesislerle iletişime geçmek önemlidir.

Sivas Havuzları Hakkında Sık Sorulan Sorular

a)     Sivas’ta kapalı olimpik havuz var mı?

Cumhuriyet üniversitesinin havuzu kapalı kompleks özelliğine sahiptir. Olimpik standartlarda olması profesyonel yüzücüler için iyi bir antrenman alanı oluşturuyor.

b)     Sivas’ta aquapark var mı?

Sivas bölgesinde 1 adet Aquapark tesisi bulunuyor. Tesisin genel özellikleri hakkında internette yeterli bilgi bulunmamaktadır.

c)      Sivas’ta havuza giriş kaç TL?

Fiyatların değişmesine sebep olan çok sayıda unsur var. Ancak 200 TL ile 500 TL ortalamasında olduğu görülebilir. İyi günler dileriz.

 

İlginizi çekebilir: En Güzel İzmir Bungalov Evleri | 5 Harika Öneri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicisini kapatıp, tekrar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.