Muhafazakar Tatil

Tesettürlü Bayanlar İçin Tatil Yerleri | 4 Harika Fikir | 2024

Tesettürlü bayanlara özel tatil konsepti ne demek? En temelde İslami değerlere saygı duyan ve birçok tesis ve hizmet özelliğini buna uygun ayarlamaya çalışan tatil konseptine, tesettürlü bayanlar içi tatil yerleri denir. Kişisel alan ve özgürlükler korunur. Mahremiyet ön planda tutulur. Kapalı bayanlar havuzda serinliğin keyfini ya da bahçede yeşilliklerin huzurunu yaşarken dışarıdan görünmemesi gibi önlemler alınır.

Tesettürlü bayanlar için tatil yerleri ile muhafazakar bireyler içlerine sine sine bir seyahat planlayabiliyor. Bilindiği üzere tesettürlü (kapalı) kadınların tatilden beklentileri farklı oluyor. Bu beklentilerin en iyi şekilde karşılanması ve huzur dolu bir tatil yaşanması için aşağıdaki öneri listesini oluşturduk. Bu yerleri her sene milyonlarca yerli yabancı turist tercih ediyor. Siz de 2024 tatil planlamalarınızı bu fikirlerden oluşturabilirsiniz.

Tesettürlü bayanlara özel tatil konsepti ne demek? En temelde İslami değerlere saygı duyan ve birçok tesis ve hizmet özelliğini buna uygun ayarlamaya çalışan tatil konseptine, tesettürlü bayanlar içi tatil yerleri denir. Kişisel alan ve özgürlükler korunur. Mahremiyet ön planda tutulur. Kapalı bayanlar havuzda serinliğin keyfini ya da bahçede yeşilliklerin huzurunu yaşarken dışarıdan görünmemesi gibi önlemler alınır.

Nereye gidilir? Tesettürlü bayanlar seyahat rotlarını genelde Ege ya da Akdeniz kıyılarına çeviriyor. Mevsim yaz olduğunda bu bölgedeki İslami oteller dolup taşıyor adeta. Muhafazakar aile plajlarında güneşin ve denizin keyfi sonuna kadar yaşanabilir. Elbette kışın daha çok iç kesimlerdeki kaplıca tesislerine gidiyor tesettürlü kadınlar. Yazının devamında harika fikirler paylaşacağız. İşte tesettürlü bayanlar için tatil yerleri önerileri…

2024’te tesettürlü bayanların gidebileceği en iyi 10 tatil yeri:

 • Tesettürlü bayanlar için Erdek tatil yerleri
 • Tesettürlü bayanlar için Altınoluk tatil yerleri
 • Tesettürlü bayanlar için Çeşme tatil yerleri
 • Tesettürlü bayanlar için Datça tatil yerleri
 • Tesettürlü bayanlar için Dalaman tatil yerleri
 • Tesettürlü bayanlar için Bodrum tatil yerleri
 • Tesettürlü bayanlar için Antalya tatil yerleri
 • Tesettürlü bayanlar için Kuşadası tatil yerleri
 • Tesettürlü bayanlar için Marmaris tatil yerleri
 • Tesettürlü bayanlar için Ayvalık tatil yerleri

Kapalı – Tesettürlü Bayanlar İçin Tatil Yerleri Fikirleri 2024

Ülkemizde son 10 yıl içerisinde muhafazakar tatil konsepti hayli yükselişe geçti. Özellikle bu konsepte uygun onlarca lüks tesis hazırlandı. Bugün sadece tesettürlü bayanlar için oteller, tatil köyleri, villalar, kamp alanları ve evler var. Ama nereye gidileceği konusunda tereddütleriniz olabilir. En mahrem havuzun, plajın, otelin nerede olduğunu size açıklayacağız. Helal bilince ulaşmış, hizmetine de bunu yansıtan otelleri ve tatil köylerini tavsiye edeceğiz. Türkiye’deki tesettürlü bayanlar için tatil yerleri listemizi açıklıyoruz.

Tesettürlü Bayanlar İçin Tatil Yerleri

1.      Erdek’te Tesettürlü Bayanlar Keyifli Bir Tatil Süreci Yaşıyor

Balıkesir’in Erdek ilçesinde sayıları her geçen gün artan muhafazakar tatil yerleri ile tesettürlü bayanlar için harika seçenekler ortaya çıkıyor. Denizi, sahilleri ve şehir merkezi oldukça sakin. Mahremiyetin önde tutulduğu oteller de mevcut. Helal konsept arayan bir kadın için her türlü beklenti bu tatil lokasyonunda karşılanıyor.

Nereye gidilir? Erdek’te tesettürlü bayanların gidebileceği en güzel yer Elizan Suite Hotel’dir. Güzel bir yetişkin ve çocuk havuzu var. Çocuklar için kaydıraklar da bulunuyor. Önemli bir özelliği tüm gün menülerinde %100 helal et kullanıyor olmaları. Açık büfe öğünlerinde bol çeşit ve lezzetli sunum ön plana çıkıyor. Tamamen muhafazakar aileleri kabul ediyorlar. Çocuklarınız ve sevdiklerinizle sizi güzel bir seyahat süreci bekliyor burada.

2.      Ege Bölgesi İslami Tatil Köyleri Tesettürlü Bayanların Beklentisini Karşılıyor

Tesettürlü bayanlar için tatil yerleri en çok Ege bölgesinde mevcut. 2024 yılındaki seçeneklere bakıldığında Çeşme bölgesi öne çıkıyor. Çeşme ve Alaçatı sahillerinde İslami 5 yıldızlı otelde ağırlanabilirsiniz. Aynı zamanda sadece kapalı bayanlara özel üretilen ve %100 mahremiyetin sağlandığı villalar da kiralanmaktadır. Her iki seçenekte de beklentileriniz en iyi şekilde karşılanır. Birkaç önerimiz olacak.

Nereye gidilir? Ege bölgesinde tesettürlü bayanların gidebileceği en iyi yer bize göre Grand Hotel tesisidir. Burada alkol satışı ve ikramı yapılmıyor. Bütün öğünlerinde açık büfe uygulaması var ve tüm gıdaları %100 helal etten oluşuyor. Plajda tesettür mayo ile girebiliyorsunuz. Ayrıca muhafazakar kadınlar için kapalı bir havuzu var ve buraya da tesettür mayo kullanarak girebiliyorsunuz.

3.      Arap Yarımadası’nda Harika Muhafazakar Bir Tatil Yaşayabilirsiniz

Tesettürlü bayanlar için tatil yerleri sadece Türkiye’de değil, dünyada da harika seçenekler barındırıyor. Arap yarımadası bu konuda özel lokasyonlardan birisi. Zira bölge tamamen İslami değerler ile yönetiliyor ve tatil turizmi açısından çok gelişmiş tesisler barındırıyor. Dubai, Katar ve Umman kapalı bayanlar için Arap Yarımadasındaki en güzel ülkeler.

Nereye gidilir? Yurtdışı tesettür tatili için Dubai ülkesinin Abu Dabi şehrinin liste başına koyun. Fütüristik bir şehir mimarisiyle insanı büyüleyen bu şehir, dünyanın en büyük alışveriş merkezi unvanına da sahip. Açıklanan rakamlara göre yılda 15 milyon kişi buraya muhafazakar tatil deneyimi yaşamaya geliyor. Helal yiyecekler, alkolsüz oteller ve muhafazakar havuzlar ile sizleri eşsiz günler bekliyor.

Arap yarımadası tatili planlayanlar için Katar da en güzel alternatifler arasında bulunuyor. Dünyanın hemen her bölgesinden müslüman ve tesettürlü bayanlar buraya gelerek lüks ve şatafatlı tatilin keyfini sürüyor. Ülkede turizm tamamen İslam’a uygun olduğu için moda girmede, eğlenmede ve mahremiyet konusunda zorluk çekmiyorsunuz.

4.      Akdeniz’in Helal Özellikli Tatil Yerlerini Tercih Edin

Tesettürlü bayanlar için tatil yerleri listemize Türkiye’nin incisi Akdeniz bölgesiyle devam ediyoruz. Akdeniz sahilleri denildiğinde ilk başta çılgın eğlencelerin olduğu bir kültürü düşünebilirsiniz. Ancak İslama uygun da harika tatil bölgeleri ve seçenekleri de bulunuyor. Fethiye beldesi bu konuda en iyi Akdeniz yeri. Otel konseptinden daha çok muhafazakar villa kiralama seçeneğiyle öne çıkıyor. Aileniz, çocuklarını ve sevdiklerinizle birlikte size özel ve tamamen mahrem bir villa içerisinde havuz, mangal, güneş gibi keyifleri elde edebilirsiniz.

Nereye gidilir? Fethiye’de tesettürlü bayanlar için en iyi tatil yerleri Zehra otel ve Katrancı otel tesisleridir. Tamamen muhafazakar insanlara özel kurulmuş ve bölgenin en prestijli otelleridir buralar. 2023 sezonunda buralarda rezervasyon yaptırarak gerek havuzun gerekse de denizin keyfini sürebilirsiniz. Diğer bir seçenek olarak Fethiye’de villa kiralaması yapmanızı öneriyoruz. Yaz sezonunda gitmek istiyorsanız kış aylarından erken rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz. Çünkü dünyanın her bölgesinden muhafazakar aileler yazın buraya akın ediyor. Aynı zamanda fiyatlar da artıyor.

Tesettürlü Bayanlar İçin Tatil Yerleri Fiyatı 2024

Nerede ve nasıl tatil yapılacağı kadar kaç TL ödeneceği de aile bütçeleri için önemli. Tesettürlü bayanlar için tatil yerleri fiyatı 2024 yılında netleşmeye başladı. Fiyat analizi yaptığımızda hemen ilk bakışta gecelik oda kiralamalarının ucuz olduğu görülüyor. Villa kiralama fiyatları ise sezonda gecelik 3,000 TL’den başlıyor. Seyahat planlaması yapıyorsanız aşağıdaki tesettürlü tatil konsepti fiyatlarını not edebilirsiniz.

2024’te tesettürlü bayanların tatili için fiyat listesi:

 • 2024 Tesettürlü bayanlar için gecelik otel odası fiyatı – 1,800 TL’den başlar
 • 2024 Tesettürlü kadınlara özel otellerde her şey dahil oda – 2,500 TL’den başlar
 • Tesettürlü bayanlar için günlük villa kiralama fiyatı – 3,000 TL’den başlar
 • 2024 Tesettürlü bayanlar için günlük ev kiralama fiyatı – 1,000 TL’den başlar
 • Tesettürlü bayanlara özel 5 yıldızlı otel gecelik fiyatı – 3,000 TL’den başlar

Tesettürlü Kadınlar Tatil Yeri Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Örtünme İmkanı: Tatil yapılacak yerde örtünme imkanı sunan tesisler tercih edilmelidir. Kapalı havuzlar, aileye özel plajlar veya ayrılan özel alanlar gibi olanaklar, tesettürlü kadınların rahatlıkla tatil yapmalarını sağlar.

Güvenlik: Güvenli bir tatil ortamı önemlidir. Tesettürlü kadınlar, tatil yapacakları yerin güvenliğini ve çevresel faktörleri göz önünde bulundurmalıdır. Özellikle yalnız seyahat eden kadınlar için bu önemlidir.

Hijyen ve Temizlik: Hijyenik ve temiz bir ortamda konaklamak tatilin keyfini artırır. Tesettürlü kadınlar, tatil yapacakları yerin hijyen standartlarını ve temizlik durumunu incelemelidirler.

Ulaşım ve Altyapı: Tatil yapılacak yerin ulaşım olanakları ve altyapısı da önemlidir. Ulaşımın kolay ve güvenilir olması, tatil süresince rahat bir seyahat deneyimi sağlar.

Hizmet ve İmkanlar: Tatil yapılacak yerde sunulan hizmetler ve imkanlar da dikkate alınmalıdır. Tesettürlü kadınlar için önemli olan bazı hizmetler arasında özel plajlar, kapalı havuzlar, spa ve hamam gibi olanaklar bulunabilir.

Yiyecek ve İçecek Seçenekleri: Tatil yapılacak yerde sunulan yiyecek ve içecek seçenekleri de önemlidir. Tesettürlü kadınlar için helal gıda seçenekleri ve çeşitli diyet gereksinimlerini karşılayacak seçeneklerin bulunması önemlidir.

Çevresel Faktörler: Tatil yapılacak yerin çevresel faktörleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Hava koşulları, iklim, doğal güzellikler ve etraftaki diğer turistik yerler gibi faktörler, tatil deneyimini etkileyebilir.

Tesettürlü kadınlar tatil yapacakları yer seçerken bu faktörleri dikkate alarak, kendileri için en uygun tatil yeri ve tesisi seçebilirler. Bu sayede tatil süresince rahat ve keyifli bir deneyim yaşayabilirler.

 

İlginizi çekebilir: 2023’ün En Güzel Aile Tatil Yerleri Tavsiyeleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicisini kapatıp, tekrar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.