Hamamlar

Hamam Fiyatları 2024 | Sevgili, Aile, Muhafazakar Hamamlar

Hamam fiyatları 2024 listesi belli oldu. Gündelik yaşamın kargaşasından, yorgunluğundan sıyrılmak ve biraz gevşemek için genelde Türk hamamları tercih edilir. Toplumun tarihi köklerinde de bu kültür binlerce yıldır var olan bir durumdur. Ülkenin birçok yerinde tarihi yapıla bulunurken yeni nesil ve modern Türk hamamlarının da sayısı her geçen gün artıyor. Peki ama 2023/2024 döneminde eşli ya da erkek hamamlarına giriş fiyatları ne kadar? Pahalı mı? En ucuz yer neresi? Bunları merak edenlere rehber olsun diye bir yazı oluşturduk.

Hamam kültürünün tarihi Antik Roma uygarlığına kadar uzanmaktadır. Türk kültürüne de yüzlerce yıl önce entegre olduğu bilinir. Günümüzde kullanılan tarihi hamamların mimarisi genelde Osmanlı medeniyetine aittir. Sıcak suyun aktığı bir oda içerisinde insanlar uzun süre yıkanır. Tellak adı verilen görevlilerden de kese ve masaj hizmeti talep edilir. Elbette bu kültürü sevenler için hamam fiyatları 2024 konusu önemli. Yerine göre 150 TL’den başlayan giriş ücretleri, bazı tarihi yapılarda 300 TL’ye kadar çıkıyor.

2024’te hamam yerlerinin fiyatları:

 • 2024 tarihi yapılı hamam yerlerinde tek kişi fiyatı – 150 TL’den başlar
 • 2024 sevgililere özel hamamların fiyatı – 300 TL *kişi başı
 • 2024 yılında en ucuz aile hamamı fiyatları – 350 TL
 • Muhafazakarlar için 2024 yılı hamam fiyatları – 300 TL *kişi başı
 • 2024 ’te hamam tellak kese attırma fiyatı – 50 TL *kişi başı
 • 2024 hamam aylık kombine fiyatı – 2,500 TL
 • 2024 hamamların yıllık paket fiyatı – 10,000 TL

*fiyatlar şehre ve hamam tesisine göre farklılık gösterebilir.

hamam-fiyatlari-2023
Hamam Fiyatları 2024

En Güncel Hamam Fiyatları 2024 Listesi

Osmanlı sefaları ile ünlü bir medeniyetti. Hamam alanları da gerek saray gerekse de toplum içinde çok önemli bir küldürdü. Bu sebeple günümüze Osmanlı döneminden kalmış ve restore edilerek hala aktif olarak faaliyet gösteren hamamlar bulunmaktadır. Elbette çağa uygun mimaride yeni ve modern yapılarda bulunuyor. Kese kültürü her hamamda devam ediyor. Modern tesislerde suna, masaj ve köpük terapisi gibi uygulamalar da yapılıyor. Peki ama hamam fiyatları 2024  yılında hangi rakamlardan oluşuyor? İşte detaylar…

Klasik bir Türk hamamının 2024 yılı fiyatı kişi başına 100 – 150 – 200 TL aralığında değişmektedir. Bu sadece giriş ve hamamı kullanma ücretidir. Eğer ki içeride ekstra hizmet alırsanız farklı bir fiyat tarifesi uygulanmaktadır. Muhafazakar kadınlar için özel hamam yerleri de bulunuyor. Buraların 2024’teki fiyatı ise 250 TL civarından hizmet verilmektedir.

hamam-fiyatlari-2023-1
Hamam Fiyatları 2024

2024’te Tek Kişi Erkek Hamının Giriş Fiyatı

Türkiye genelinde hamamların büyük bir çoğunluğu erkeklere hizmet veriyor. Kadın erkek karışık olan hamamlarda ise akşam saat 18:00’dan sonra erkek bireyler için hizmet verilmektedir. 1 kişilik erkek hamamına giriş ücreti 2024 senesi içinde 150 TL’den başlamaktadır. Eğer saunalı bir tesise gidilirse bu rakam 300 TL üzerine çıkmaktadır.

2024 yılı erkek hamamlarının kişi başı fiyatı:

 • 2024’te hamam + kese + köpük masajı fiyatı – 460 TL
 • 2024 hamam + kese + yağ masajı fiyatı – 500 TL
 • 2024 tek kişi erkek hamamı fiyatı – 150 TL
 • Hamam + kese + krem masajı – 500 TL
 • 2024 yılında hamam + kese + ayak masajı fiyatı – 550 TL

*fiyatlar şehre ve hamam tesisine göre farklılık gösterebilir.

Sevgililere Özel Hamamların Fiyatı 2024

Sevgililer haftanın yorgunluğunu atmak ve rahatlamak amacıyla hamama gitme ihtiyacı duyar. Ancak çoğu hamam erkek ve kadın bireylere ayrı ayrı uygulama yapıyor. Yine de sevgililerin gidebileceği hamam salonları da mevcut. VİP SPA merkezi olarak adlandırılan bu tesisler, klasik yerlere göre biraz pahalı.

Sevgililere özel hamam fiyatları 2024 yılında 300 TL değerlerinden karşımıza çıkar. Kişi başı ücrettir e sadece hamam faaliyetini kapsar. Eğer çiftler kese + köpük hizmeti eklenirse kişi başı 500 – 600 TL aralığında bir fiyat çıkar çiftlerin karşısına. 30 dakikalık rahatlatıcı klasik bir masajın ücreti 300 TL’dir. Son yıllarda sevgililere özel hamamlarda yosun maskesi uygulanıyor vücudun tamamına. Bunun da bedeli 300 TL’den başlar.

Tarihi Hamamların 2024 Fiyatı

Tarihi hamamlar, günümüzde en ucuz hamam fiyatları 2024 oranlarını oluşturmaktadır. Eski tip hamamlar genelde sadece tellak aracılığıyla kese hizmeti uygular. Erkek bölümüne giriş 150 TL, kadın kısmına giriş bedeli ise 200 TL civarındadır. Türk kültürünün bu değerli uygulamasını yerli ve yabancı tüm bireyler yılın her anında tercih etmeye devam ediyor.

Tarihi hamamlarda verilen hizmetler:

 • Hamam + kese hizmeti
 • Hamam + kese + köpük hizmeti
 • Klasik köpük masajı
 • Kese atma hizmeti
 • Komple vücuda kahve peeling uygulaması
 • Kahveli yüz peeling hizmeti
 • Yosun yüz maskesi uygulaması
 • Hürrem altın maskesi hizmeti
 • Sultan masajı hizmeti

Eşli Aile Hamamların Fiyatları 2024

Türkiye’nin klasik yapılı hamamlarına eşli çocuklu ailelerin birlikte girmesi mümkün değil. Bu tür ihtiyaçlar modern ve yeni nesil hamam SPA tesislerinde mümkün olmaktadır. Özel VİP hamam odası kiralama hizmeti veren yerlerde hamam fiyatları 2024 listesi 2,000 TL seviyesinden başlar. 3 – 10 yaş arası çocuklar bu fiyatlara dahildir. Ekstra ücret talep edilmemektedir. Eşli aileler için hamam odalarında istenirse masaj ve peeling uygulamaları da yapılıyor. Her işlem için kişi başı ekstra fiyat belirleniyor.

Eşli ailelerin ucuz bir hamam deneyimi için paket program satın alması önerilir. Örneğin 2 kişilik bir aile, hamam + kese + köpük + klasik masaj paketini 1,000 TL’den satın alabilir. Yaklaşık 2 saat bir süre geçirerek hamamdan adeta yenilenmiş ve dinlenmiş olarak dışarı çıkar. Elbette hamam çıkışında içilen gazozun da keyfi bir başka olmaktadır.

hamam-fiyatlari-2024-2
Hamam Fiyatları 2024

Tarihi Türk Hamamlarının 2024 Yılında Giriş Ücretleri Ne Kadar?

Bu yıl ülke genelinde tüm Türk hamamlarına giriş ücreti 150 – 300 TL arasında belirlendi. Yani 1 kişi erkek ya da kadın birey, bölgesindeki hamam tesisine giderek bu ücreti ödediğinde, ekstra bir kese ya da masaj hizmeti almadan tesisin sıcak su özelliklerinden faydalanabilmektedir. 3 – 10 yaş arası çocuklarda 100 TL alınır. 3 yaş altı çocuklardan hamam giriş ücreti satın alınmaz. Ayrıca çocuklar yetişkinler olmadan tek başlarına hamama giremez.

2024’ün Hamam Fırsatları

2024 yılında hamama giriş fiyatlarını en ucuz seviyeye çekmek isteyenler güncel fırsatları takip ediyor. Bu yıl hamam fırsatları ile 89 TL’den başlayan ucuz fiyatlar ile hamamda terleyebiliyorsunuz. 2023 hamam fırsatı bulmanın en iyi yolu da Tatilyaz.com sitemizde mevcut. Güncel sitemizi takip ediniz ve fırsatlardan haberdar olunuz.

Erkek ve kadın hamam fiyatları 2024 listesinin 150 TL’den başladığını belirttik. Fırsat paketler ile %20 – %30’a varan indirimler ile de giriş bileti satın alabileceğinizi de ifade edelim. Siz de tek başınıza ya da sevgilinizle güzel bir hamamda keyif dolu anlar yaşayabilirsiniz. Dinç bir vücut için bu kültürü dönemsel olarak deneyimlemek şart. Şimdiden keyifli, huzurlu e hesaplı bir hamam keyfi süreci diliyoruz.

Hamam Fiyatları İle Alakalı 2024 Yılında Sık Sorulan Sorular

Hamam kültürüne aşina değilseniz aklınızda birçok soru işareti olabilir. Örneğin: “hamamda havlu paralı mı” diye düşünüyorsanız yanıtlayalım, hamamda havluya para ödenmez. Yine “pahalı mı” sorusunun yanıtı da etkinlikler arasında en ucuz seviyede olandır diyoruz.

İlginizi çekebilir: 2023’ün En Güzel Detoks Otelleri | Yoga, Meditasyon & Terapi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicisini kapatıp, tekrar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.