Hamamlar

En Güzel Adana Hamamları | Adana Hamam Fiyatları 2024

Adana hamamları tarihi yapılarıyla ilk günkü ihtişamıyla hizmet vermeye devam ediyor. Hamam kültürü çok eski yıllardan beri gelenekselleşmiş bir kültür. Halen daha da bu kültür yaşatılmaya devam ediyor. Eski tarihi hamamların yanı sıra birçok modern hamamda büyükşehirlerde hizmet veriyor. Belli günlerde kadınlara hizmet veren hamamlar haftanın belli günlerinde de erkeklerin hizmetine açılmaktadır. Artık ailece gidebileceğiniz hamamlar da yaygınlaşmaya başladı.

Adana hamamları içerisinde de en iyi hizmeti sizlere sunan hamamları araştırdık. Müşterilerini memnun etmek için birçok hizmet sunan hamamlar hijyenik ve temiz ortamıyla müşteri memnuniyeti sağlıyor. Birçok hamamda artık saunadan, havuza, masaj odalarından, kese hizmetine kadar çok sayıda hizmet bulunuyor. Gelin en güzel Adana hamamlarına birlikte göz atalım.

adana-hamamlari-1
Adana Hamamları

En Güzel Adana Hamamları | Adana’da Hamama Gidilecek Yerler

En güzel Adana hamamları hangileri? Günümüzde tarihi hamamlarda restore edilerek en iyi şekilde halkın hizmetine sunulmaktadır. Adana da tarihi yapılarıyla ünlü şehirlerden birisi olduğu için şehirde çok sayıda tarihi hamama rastlamanız mümkün. Peki bu hamamlar içerisinde hangileri hizmet veriyor? En hijyenik ailece de gidebileceğiniz Türk hamamları hangileri?

Adana’da gidebileceğiniz en güzel hamamlar listesi:

  • Çarşı Hamamı
  • Mestan Hamamı
  • TARİHİ IRMAK HAMAMI
  • Adana Yeni Hamam
  • Seyhan hamamı
  • Şirin Sauna
adana-hamamlari-2
Adana Hamamları

Çarşı Hamamı: Adana’da Gidilecek Tarihi Bir Hamam

Adana’nın en eski hamamlarından birisi olan Çarşı Hamamı, 1529 yılında Piri Paşa tarafından inşa edilmiştir. Özel bir işletme olan hamam tarihi dokusunu halen korumaya devam ediyor. Her gün açık olan Çarşı Hamamı, günün yarısında erkeklere diğer yarısında ise kadınlara hizmet vermeye devam ediyor. Hamamın girişinde ve içinde yer alan kabartma ve oymalar taş sanatının ustalığını gözler önüne seriyor. Böylesi tarihi bir dokusu bulunan hamamda zaman geçirmek bile ayrı bir keyif. İsteyen müşteriler için kese hizmeti de verilen hamam da masaj bittikten sonra ikram edilen soğuk gazoz ile hamam kültürü yaşatılmaya da devam ediyor. Siz de sıcakta terleyip buz gibi bir gazoz ile serinleyebilirsiniz.

2024 bilgi

Güncel Adana Hamam Fiyatları 2024 Listesi

Adana hamamları müşterilerin yoğun ilgisi ile halen dolup taşıyor. Şehri gezmeye gelen turistlerinde ziyaret ettiği hamamlar Türk kültürünü en iyi şekilde yansıtmaya da devam ediyor. Günün stresini atmak, dinlenmek isteyenlerin uğrak yeri olan hamamların 2024 yılındaki fiyatları da güncellendi. Verilen hizmet karşılığında özel işletmelerce işletilen hamamlar en uygun 125TL’den başlayıp kese ve ekstra hizmetlere göre 180TL’ye kadar çıkabiliyor.

Sadece yıkanmak için hamama geliyorsanız Adana hamam fiyatları 125TL ile 140TL arasında değişiklik gösterebiliyor. Ancak tertemiz ayrılmak isteyenler için de köpük ve kese atan tellaklar da hizmet veriyor. Onlar için ekstra bir ücret tarifesi uygulanıyor. Sauna hizmeti veren hamamlarda ise sauna için ayrı bir fiyat tarifesi uygulanıyor.

 2024 yılında Adana’da hamam fiyatları listesi:

TARİH ADANA HAMAM YERLERİ FİYATI
2024 Adana Çarşı Hamamı 125 TL – 150 TL
2024 Adana Mestan Hamamı 140 TL – 180 TL
2024 Adana TARİHİ IRMAK HAMAMI 125 TL – 150 TL
2024 Adana Adana Yeni Hamam 140 TL – 180 TL
2024 Adana Şirin Sauna 125 TL – 150 TL
2024 Adana Masaj Salonu GALAKSİ SPA 140 TL – 180 TL
2024 Adana Bizim Sauna 125 TL – 150 TL
2024 Adana Seyhan Spa 140 TL – 180 TL
2024 Adana Rose Spa Adana Masaj Salonu 125 TL – 150 TL

 

İlginizi çekebilir: En İyi Konya Hamamı Tavsiyesi ve Hamam Fiyatları 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicisini kapatıp, tekrar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.