Sponsor

Yelkenli Kiralayarak Hayallerinizdeki Tatile Başlayın!

Yelkenli tatili konusunda çok merak edilen konu var: Yelkenli kiralama nedir? Yelkenli nasıl kiralanır? Yelkenli kiralama fiyatları 2023 yılında ne kadar oldu? Yelkenli nereden kiralanır? Bilinen ve bilinmeyen tüm yönlerini bu yazıda bulacaksınız..!

Yelkenli kiralama 2023 yılında bir tatil sürecinde istenebilecek ve herkesin hayalini süsleyen en güzel tatil seçeneğidir. Türkiye’nin dört bir yanı masmavi cennet denizlerle çevrili olunca yelkenli ile mavi tura açılmak daha da muhteşem oluyor. Akdeniz ve Ege bölgesinde mavinin her tonu keşfedilirken bakir ve yeşil koylarda dinginliğin en iyi haline ulaşılıyor. Elbette yelkenli ile diğer tekne türleri arasında farklılık var. Geniş ölçülü deniz araçlarıdır ve tatilcilerin her türlü ihtiyacına en iyi şekilde karşılık verir.

Tekne ile denize açılmak için bu deniz taşıtını kullanmayı bilmeniz gerekmez. Kaptanlı tekne kiralama konseptini tercih ettiğinizde yelkenliniz mavinin üzerinde süzülürken size sadece sürecin keyfini çıkarmak kalır.

Yelkenli, deniz ve mavi tutkunları arasında popülerliği her geçen gün artan bir deniş taşıtı. Çünkü geniş gövdesi ile kiralayanlara güven, istikrar ve geniş kullanım alanı sağlar. Özetle, deniz tatilinde romantik ve geleneksel süreci yaşamak isteyenlerin öncelikli tercihi olmaya devam ediyor.

Yelkenli tatili konusunda çok merak edilen konu var: Yelkenli kiralama nedir? Yelkenli nasıl kiralanır? Yelkenli kiralama fiyatları 2023 yılında ne kadar oldu? Yelkenli nereden kiralanır? Bilinen ve bilinmeyen tüm yönlerini bu yazıda bulacaksınız..!

Yelkenli Kiralama ile 2024 Yazına Eğlence Katın!

Güzel bir tatil yaşamak büyük oranda ne yapıldığına ve nereye gidildiğine bağlıdır. Çoğu zaman Fethiye, Çeşme, Datça, Bodrum gibi tatil cennetlerine gitmek, tatilin keyifli ve heyecan dolu geçeceği anlamına gelmez. Muhakkak ki 2024 sezonunda yelkenli kiralama yaparak tatili eğlenceli ve unutulmaz hale dönüştürmekte fayda var. İzole bir tatil imkanını sağlamak için en iyi seçenektir. Aynı zamanda rahatlamanın ve ruh dinginliğine ulaşmanın da altın anahtarıdır.

Pandemi sonrasında otelde tatil yapmak insanlar için pek de cezbedici gelmemeye başladı. İnsanlar açık, ferah ve masmavi alanlarda huzur bulmak için yelkenli kiralıyor. Tanım olarak, yelkenli ve motorlu deniz taşıtlarında mükellef bir mavi tur sürecinin yaşandığı hizmet türüne yelkenli kiralama denir. 2 ile 14 kişi kapasitesine kadar kiralamak mümkün.

Yelkenli kiralama sürecinin her insana sağladığı avantaj ve güzellik farklıdır. Fakat ortak nokta şüphesiz her bireye huzur vermesi, güneşin keyfini çıkarması, serin sularda rahatlama ve lezzet keşfi yapma gibi detaylardır. İsterseniz gelin yelkenli ile mavi tura çıkmanın size sağlayacağı avantajlardan bazılarına bakalım…

  • Eşsiz Deneyim Yaşanır: Denize kıyıdan bakmak ile denizin kalbine yolculuk yapmak arasında çok büyük fark var. Yelkenli tekne kiralayarak mavinin kalbine gidilir. Sadece tatil yaşanmaz aynı zamanda denizcilik becerilerinizi de geliştirebiliyorsunuz.
  • İzole Bir Tatil İmkânı: Kiralanan yelkende sadece sizin belirleyeceğiniz kişiler dahil olur. Dışarıdan hiçbir yabancı birey, sizin yelkenli tatil sürecinizde olmaz. Tamamen izole ve güvenli tatili en iyi şekilde deneyimlersiniz.
  • Muhafazakâr Tatilin En İyi Seçeneğidir: Muhafazakâr yaşamı benimseyen bireyler için tatil konusunda öncelikli talep mahremiyettir. Tekne kiralayanlar da aradıkları mahrem tatil konseptini %100 yakalar. Bakir koylarda denize girebiliyorsunuz. Ayrıca güvertede güneşlenerek D vitamini ihtiyacınızı karşılıyorsunuz.
  • Doğanın Gizemi Keşfedilir: Tatile yelken açmanın en iyi yanı, birden fazla yere gidilmesidir. Örneğin Marmaris’te yelken açarsanız gün içerisinde birçok ada, koy ve liman görürsünüz. Bu yerlerin her birinin cennetten bir köşe olduğunu da not düşelim.
  • Zihninizi Sıfırlarsınız: Yelkenle tatile çıktığınızda rahatlamak ve zihninizi negatif unsurlardan arındırmak için bol bol zamanınız olacak. İsterseniz güneşlenirken dalgaların sesiyle meditasyon yapabilirsiniz isterseniz de muhteşem bir günbatımı yanında sonsuz mavilik manzarasıyla ruhunuzu resetleyebilirsiniz.
  • Kaliteli Sosyalleşirsiniz: Kalabalıkla sosyalleşmek, yelkenli tatilin en büyük cazibeleri arasındadır. Yeni yerler keşfettikçe ve yelkenli becerileriniz geliştikçe kendinize olan güveniniz artacak.
  • Çevre Dostu Bir Tatil Fırsatı: Yelkenli deniz taşıtları, tamamen rüzgar gücüyle yol kat eden bir yapıya sahiptir. Doğaya zararlı iz bırakmaz. Tatil boyunca çevre dostu bir süreç yaşamanın huzurunu da yaşarsınız.

1)      Kuşadası Yelkenli Kiralama

Kuşadası bölgesini, yelkenli tatilin Türkiye’deki en iyi noktalarından birisidir. Sabahın erken saatlerinde Kuşadası marinadan kalkan yelkenliler gün batımıyla birlikte demir alıyor. Hem zihinsel hem de bedensel rahatlamayı yakalayacağınız bu tatil konsepti için Kuşadası rezervasyonlarınızı başlatabilirsiniz. Günlük, haftalık ya da aylık kiralama seçenekleri sizleri bekliyor.

2)      Marmaris Yelkenli Kiralama

Muğla’nın cennet köşesi Marmaris’te yelkenli kiralayarak hayalinizdeki huzurlu tatile sahip olabiliyorsunuz. Marmaris’te 20’den fazla kiralık yelkenli seçeneği var ve her birinin kişi kapasitesi farklı. Fakat şüphesiz sizin hayalini kurduğunuz deniz tatiline uygun bir yelkenli Viravira firmasında mevcut.

Marmaris yelkenli tatili boyunca yüzebileceğiniz birçok noktayla tanışıyorsunuz. Cennet Adası ve Akvaryum Koyu yüzme tutkunlarının favori lokasyonları. Buralarda serin suları deneyimlerken şnorkelle dalış yapabilirsiniz. Güneşi içinize doya doya çekeceğiniz bir mavi tur için Marmaris’te yelken kiralayın.

3)      Bozburun Yelkenli Kiralama

Dört mevsim boyunca Bozburun bölgesinde tekne kiralayabiliyorsunuz. Kaliteli ve güvenli teknelerde mavi rotayı deneyimliyor, koyları keşfediyor ve lezzetli menülerle tanışıyorsunuz. Bozburun yelkenli tatili için erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak 2023 döneminde mavi turda yerinizi alın.

Bozburun bölgesi, tatilde kalabalık ve bungun bir süreçten ziyade sakinliği arayanları cezbediyor. Cennetten bir köşe olan bu balıkçı köyünde keşfedilmeyi bekleyen muazzam yerler var. Özellikle kristal berraklığında suya sahip koylarını deneyimlemek için her yıl yüzlerce yelkenli Bozburun bölgesine demir alıyor.

Güncel Yelkenli Kiralama Fiyatları 2024Listesi

Mavi tur tutkunlarının beklediği yat kiralama fiyatları 2023 listesi belli oldu. Teknik özellikler, kapasiteler, rotalar ve hizmet çeşitliliğine göre yelkenlileri kiralamanın maliyeti değişir. Yelkenli tekne kiralayacağınız zaman TL ve Euro para birimiyle ücretlendirmeler olduğunu görebilirsiniz. Bunun nedeni hem Türkiye pazarında hem de Yurt dışı pazarında tekne tatil severlerin bu hizmetten yararlanması diyebiliriz. Tekne tatili ile ilgili aklınıza takılan her konuda fiyat, ekstralar, rotalar ve kaliteli hizmet bilgisi almak için viravira.co firması ile iletişim kurabilirsiniz.

a)      Her Şey Dahil Yelkenli Kiralama Fiyatları 2024

Tekne ve yat kiralama hizmetinde her şey dahil konsepti ailelerin öncelikli tercih türüdür. Bu hizmetin içerisinde kaptan, yol ve yemek gibi çeşitli alternatifler ücretsiz olarak sunulmaktadır. Her şey dahil yelkenli kiralayacaklar için belirlenen fiyatlara viravira.co firmasından ulaşabilirsiniz.

b)      1 Haftalık Yelkenli Kiralama Fiyatları 2024

Yelkenli tatilleri genel olarak 1 haftalık süreçlerde tercih edilmektedir. 1 hafta boyunca yelkenli teknelerde maviliklere açılarak konaklama ve yemek ihtiyaçlarınızı yine bu hizmet içerisinde buluyorsunuz. Fiyat olarak direkt şu diyemeyiz fakat her bütçeye uygun bir tekne tatili yapmak mümkündür.

Yelkenli Kiralama İle Alakalı Sık Sorulan Sorular

Daha önce yelkenli tekne kiralayarak tatil planlaması yapmadıysanız, muhtemelen aklınızda birçok soru var. Şimdi onlara yanıt vereceğiz.

A.      Yelkenli Kiralamaya Her Şey Dahil mi?

Yelkenli tatili, firmaların tercihine ve organizasyonuna göre farklı konseptlerde düzenlenmektedir. Her şey dahil türü de buna dahil. Yol, kaptan ve yemek hizmetinin içerisinde olduğu bir mavi tur seçeneğidir.

B.      Yelkenli Kiralama Pahalı mı?

Farklı tekne tipleri ile maviye açılmak herkesin hayali. Fakat tatil konseptleri kıyaslandığında yelkenli kiralamanın maliyeti biraz daha pahalı oluyor gibi görünse de viravira.co’da yer alan farklı seçenekler ile tatil konseptleri otelden tekneye doğru kayıyor ve daha uygun maliyetlere tekne tatili keyfi yaşanabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicisini kapatıp, tekrar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.