Aktivite Önerisi

Yetişkinler İçin Evde Oynanabilecek Oyunlar | 10 Oyun Önerisi

İnsanlar özellikle pandemi sonrasında evde daha fazla vakit geçirmeye başladı. Araştırmalara göre insanların pandemi öncesine göre dışarıda sosyalleşme oranı %47 oranında azaldı. Evde televizyon, kitap, dizi film izlemek gibi rutin aktiviteler bir süre sonra sıkıcı olabiliyor. 2 ya da 3 kişilik oyunlar en eğlenceli seçeneği yaratıyor. Peki ama evde oynanabilecek oyunlar hangileri? Çocuklarla evde hangi oyunlar oynanır? 2, 3 ve 4 kişilik oyun tavsiyesi var mı? İşte detaylar…

Evde sevgiliyle ya da ailecek birlikte eğlenceli vakit geçirmek için evde oynanabilecek oyunlar listesini 2023/2024 yılı için güncelledik. Tatilde ya da normal günlerde çocuklarla etkinlik yapmak için ebeveynler güzel oyunları keşfedebilir. Arkadaş buluşmalarını da neşeli kılmak adına Tabu, Scrabble ve Set gibi oyunlar tercih edilebilir. Yetişkinler için eğlenceyi sağlayan bu oyunlar, çocuklarda da becerilerine katkı sağlar.

evde-oynanabilecek-oyunlar-2
Evde Oynanabilecek Oyunlar

İnsanlar özellikle pandemi sonrasında evde daha fazla vakit geçirmeye başladı. Araştırmalara göre insanların pandemi öncesine göre dışarıda sosyalleşme oranı %47 oranında azaldı. Evde televizyon, kitap, dizi film izlemek gibi rutin aktiviteler bir süre sonra sıkıcı olabiliyor. 2 ya da 3 kişilik oyunlar en eğlenceli seçeneği yaratıyor. Peki ama evde oynanabilecek oyunlar hangileri? Çocuklarla evde hangi oyunlar oynanır? 2, 3 ve 4 kişilik oyun tavsiyesi var mı? İşte detaylar…

2023/2024 Yılında Yetişkinler İçin Evde Oynanabilecek Oyunlar Listesi

Ebeveyneler, farkında olmasa da çocuklarıyla çok az vakit geçirmektedir. Oysa haftanın belli günlerinde ailecek toplanıp oyunlar oynayabilir. Üstelik bunu yaparken hem ebeveynler eğlenir hem de çocuklar ailecek bir aktivite yapmanın keyfini yaşar. Yetişkinler kendi araların oynama isterse Tabu oyunu oynayabilir 12 yaş ve üzeri için ideal bir oyundur. Ayrıca dünyaca meşhur oyun olan Monopoly de yetişkinler için evde oynanabilecek oyunlar kategorisindedir.

evde-oynanabilecek-oyunlar-3
Evde Oynanabilecek Oyunlar

2023 – 2024 yılında yetişkinler için evde oynanabilecek cezalı ve eğlenceli oyunlar listesi:

SIRA EVDE OYNANABİLECEK OYUNLAR EĞLENCE PUANI OYUNUN FİYATI
1 Scrabble – Kelime Üretme Oyunu 10/9.8 84 TL – 200 TL
2 Tabu Oyunu 10/9.8 300 TL – 700 TL
3 Set Oyunu 10/9.7 195 TL – 250 TL
4 Jenga (Kule) Oyunu 10/9.6 55 TL – 300 TL
5 Uno Oyunu 10/9.6 100 TL – 200 TL
6 Mangala Oyunu 10/9.4 30 TL – 80 TL
7 Reversi Oyunu 10/9.3 80 TL – 100 TL
8 Mıknatıslı Dart Oyunu 10/9.3 200 TL – 300 TL
9 Monopoly 10/9.2 400 TL – 700 TL
10 9 Taş Oyunu 10/9.0 100 TL – 250 TL

 

a)      Evde Oynanabilecek 2 Kişilik Oyunlar 2023/2024

Evde eşinizle birlikte aynı şeyleri yapmaktan sıkıldınız ve farklı bir aktiviteye mi ihtiyacınız var? 2 kişilik evde oynanabilecek oyunlar tam da size göre. Üstelik çoğu zaman bu oyunlar için ekstra bir ürün alarak ücret ödemenize de gerek yok. Monopoly 2 kişi ile oynanıyor. Fakat oldukça uzun süreceğini belirtelim. Öte yandan Jenga 2 kişinin evde oynayabileceği bizce en güzel oyun. Kuleyi devirmemek için verilen mücadelede kah hırslanacak kah sevineceksiniz. Fakat kesin olan şu ki güzel bir zaman geçireceksiniz sevdiğinizle.

b)      Evde Oynanabilecek 3 Kişilik Eğlenceli Oyunlar 2023/2024

Evde 3 kişi yalnız kalınca geceleri yapacak en iyi seçenek oyun oynamak kalıyor. Özellikle sürekli dizi ve film izlemekten sıkılan 3 arkadaş iseniz, farklı oyunlar oynayarak eğlencenizi katlayabilirsiniz. Evde oynanabilecek oyunlar listesinde 3 kişi için harika tavsiyelerimiz var. Listenin başında 2023/2024 yılına damga vuran Jenga var. Tahta çubuklardan oluşan kulenin yıkılmaması için verilen mücadele herkese farklı bir eğlence katıyor.

Anne baba ve çocuk üçlemesinin olduğu evlerde Scrubble en güzel oyunlar arasındadır. Hem bireyler kelime dağarcıklarını zorlar hem de çocuk için iyi bir kendini geliştirme aracıdır Scrubble. Ortalama 100 TL’ye satın alabileceğiniz oyundur. Bir platform üzerinde sırayla kelime üretme prensibine dayalıdır. Elinizdeki harfleri ilk bitiren ve en çok puan toplayan taraf oyunun galibi olur.

c)      2023 ve 2024 Yılında Evde Oynanabilecek 4 Kişilik Oyunları Keşfedin

Kalabalık aile ya da arkadaş buluşmalarında “hangi oyunu oynasak?” sorunsalı çok sık yaşanıyor. Oysa 4 kişiyle evde oynanabilecek oyunlar fazlasıyla var. Akla ilk gelen seçenek kesinlikle Tabu oyunudur. Bilgi ağırlıklı olan Tabu oyunu hem kişilerin bilgisini test ediyor hem de bunu eğlenceli bir oyun aktivitesine dönüştürüyor. Scrubble ikinci tavsiyemiz olacak. Ayrıca Monopoly de özellikle 12 yaş üstü bireylerin bulunduğu bir ortamda en güzel oyunlardan birisidir.

evde-oynanabilecek-oyunlar-4
Evde Oynanabilecek Oyunlar

4 kişilik bir evde oynanabilecek oyunlar seçerken zaman faktörü de değerlendirilmelidir. Örneğin tabu 15 – 20 dakika aralığında bitebilirken uzun süreli vakit geçirecekler Monopoly oyununu tercih etmelidir. 4 kişinin oynayacağı Monopoly oyunu yaklaşık 3 – 4 saat sürebiliyor. Eğer sıkı bir Monopoly oyuncusu guruba denk geldiyseniz sabahlamanız bile mümkün.

12 Yaş Grubu Çocukların Evde Oynayabileceği Eğlenceli Oyunlar Listesi 2023/2024

12 yaş altı ya da üzeri çocuklara uygun evde oynanabilecek oyunlar bulmakta zorlanıyorsanız, sizlere ilk tavsiyemiz Scrubble olacak. Çünkü oyun oynarken onlara bir şeyler katabileceğiniz bir oyundur Scrubble. Eğer ücretsiz ve ürün satın almadan evde çocuklarla oyun oynamak istiyorsanız, İsim-Şehir-Hayvan oyunundan 12 yaş gurubu çocuklar büyük keyif alıyor.

12 yaş grubu çocuklarla sadece platform tarzı oyunlar değil, aktivitesel oyun deneyimleri de yaşayabilirsiniz. Örneğin pet bardağa sektirme ücretsiz ve çok eğitici bir çocuk oyunudur. El, göz ve hareket koordinasyonuna imkan sağlar. İhtiyacınız olan şey bir pinpon topu 2 sandalye ve bardaktır. İlk sehpada top sektirilerek arkadaki boş bardağın içine basket atmaya çalışır. Birden fazla kişiyle de oynanması bu eğlenceli oyunu popüler kılıyor.

12 yaş grubu çocuklarla evde oynayabileceğiniz en eğlenceli oyunlar listesi:

 • Tabu
 • Scrubble
 • Bardağa top sektirme
 • İsim şehir hayvan
 • Jenga
 • Uno
 • Mangala
 • Sessiz sinema
 • Bul kazan

Evde Ailecek Oynanabilecek Ücretsiz ve Eğlenceli Oyunlar

Oyun satın almadan evde oynanabilecek oyunlar da bulunuyor. Hatta bunların birçoğu hepimizin çocukluğundan aşina olduğu oyunlardır. Akla hemen isim şehir hayvan gelir. Hemen her yetişkin bilir bu oyunu. Ayrıca dokun ve tahmin et oyunu da yeni nesil ve çok eğlencelidir.

Evde çocuklarla ya da yetişkinler arasında oynanabilecek tamamen ücretsiz oyun tavsiyeleri:

 • Dokun tahmin et oyunu
 • Evet hayır oyunu
 • İsim şehir hayvan oyunu
 • Sessiz sinema oyunu
 • Kulaktan kulağa oyunu

1)      Dokun ve Tahmin Et Oyunu

Ücretsiz olarak evde oynanabilecek oyunlar listesinin başında dokun ve tahmin et bulunuyor. Üstelik çok basit ama eğlencesi yüksektir. Evde bir tepsi içerisine farklı objeler koyunuz. Sonra oyun sırası gelen bu objelere 10 saniye süreyle baksın. Ardından gözlerini kapatsın. Tepsideki eşyaların yerlerini değiştirin. Gözü kapalı bu objelere dokunarak ne olduğunu tahmin etsin. Her doğru bilgi 10 puanla hesaplanır.

2)      Evet Hayır Oyunu

Çok eski bir oyun kültürü olan evet hayır, günümüzde de hem yetişkin hem de çocukların ilgisini çekmeye devam ediyor. Oyun çok basit. Oyuncu, sorulan sorulara evet ya da hayır kelimesini kullanmadan cevap verecek. Bu kelimeyi kullanan da elenecek.

3)      İsim Şehir Hayvan Oyunu

Bu oyunu oynamak için ihtiyaç olan şey sadece bir kağıt ve oyuncu sayısı kadar kalem. Oyun her turda farklı bir harf ile başlar. Yazılacak kelimelerin de baş harfi bu belirlenen harfle başlamak zorundadır.

İlginizi çekebilir: En Güzel Adana Hamamları | Adana Hamam Fiyatları 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicisini kapatıp, tekrar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.