Gece Hayatı

En İyi 4 Ankara Elektronik Müzik Mekanları Listesi | 2024

Ankara genç ve dinamik gençlerin yaşadığı şehirlerimizden biri. Bu kentte her tür müziğin yapıldığı bir sahne keşfedebilirsiniz. Elektronik müzik de buna dahil. Peki ama Ankara’da elektronik müzik nerede dinlenir? En iyi Ankara elektronik müzik mekanları hangileri? Bu yazımızda Ankara ilinde müziğe dair tüm detayları sizler için derledik. Keyifli okumalar dileriz…

Ankara elektronik müzik türü için oldukça renkli etkinliklere ve kültüre sahip bir şehirdir. Günümüzde bu şehrin müzik açısından sıkıcı olduğuna dair bazı görüşler hâkim. Fakat bu hatalı bir yaklaşım. Zira neredeyse haftanın her günü Ankara’da elektronik müziğin türleriyle alakalı harika performanslara denk gelmek mümkün.

Ankara genç ve dinamik gençlerin yaşadığı şehirlerimizden biri. Bu kentte her tür müziğin yapıldığı bir sahne keşfedebilirsiniz. Elektronik müzik de buna dahil. Peki ama Ankara’da elektronik müzik nerede dinlenir? En iyi Ankara elektronik müzik mekanları hangileri? Bu yazımızda Ankara ilinde müziğe dair tüm detayları sizler için derledik. Keyifli okumalar dileriz…

En Güzel Ankara Elektronik Müzik Mekanları Listesi 2024

Ankara’da eğlenecek yer var mı? sorusuyla sık sık karşılaşmak mümkün. Nüfus olarak ülkemizin ikinci büyük şehri olması, bu bölgede hemen her türde müzik tutkununa sahip birey görmek mümkün. Yerel ve geleneksel müzikler kadar, günümüzde modern müziklere karşı da hayli yüksek seviyede. Elektronik müzik de bunlara dahil. Bu sebeple Ankaralılar için detaylıca araştırarak Ankara elektronik müzik mekanları listesi derledik.

1.      Techno Müziğin Ankara’daki Kalbi: PİXEL

Pixel, 2016 yılında Tunus semtinde faaliyete başlayan ve temel olarak elektronik müzik alanında etkinlikler düzenlenen bir eğlence mekanıdır. Onu Ankaralı elektronik müzik tutkunlarının gözünde farklı kılan birçok özelliği mevcut. DJ performansları, özel sahne tasarımları ve harika ışıklandırmaları bunlardan en belirgin olanı. Ayrıca haftanın her günü kabinde bir DJ’in olması da buna eklenebilir. Sahne oyunları ile elektronik müziğin tınısı birleşince dinleyicilere harika anların tadını çıkarmak kalıyor. Pixel Ankara elektronik müzik mekanları listemizin ilk sırasında yer alıyor.

Pixel Terrace eğlence mekânında yakın dönemde gerçekleşen etkinliklerden bazıları şunlardır:

 • Passone & Simge & Kech
 • Procombo & Rosh Compton
 • Fatih Ulusoy & Murat Can Suygun
 • Ege Sağlam & Harry
 • Numeric b2b S7 & Bartu

Pixel’de gelecek etkinlik takviminden en çok öne çıkan performansları da şu şekilde sıralamak mümkün:

 1. Deniz Kabu & Yiğit Tekin – 9 Nisan Cumartesi
 2. RE:Volt X Ares: Remco Beekwilder – 15 Nisan Cuma

Adres: Kavaklıdere, Tunus Cd No:66, 06680 Çankaya/Ankara

Ziyaretçi Yorumu: Cuma gecesi bu kadar boş bir mekan görmedim uzun süredir. Elektronik altyapı üzerine enstrüman ve vokalle canlı performans gibi orjinal bir iş yapan grubu hafta içi denemek yerine Cuma günü çıkartarak hem müzisyenlerin hem mekanın potansiyelini aşağı çekmişler. Güzel tarafı tabiki terası. Programa bakmadan gitmeyin. Teşekkürler

2.      Ankara’da Dinamizmin Eksiliğini Gideren Mekan: KİTE

2012 yılında müzik hayatına başlayan KİTE, Ankara ve Ankaralıların müzikte dinamizme olan ihtiyacını adeta tek başına karşılamaktadır. Oldukça kaliteli bir yapısının olduğunu söylemek mümkün. Ankara elektronik müzik konusunda müzikseverlerin ihtiyacını fazlasıyla gideriyor. Mekan, Aşağı Ayrancı bölgesinde bulunuyor olması da ulaşımı hayli kolay kılıyor.  Eğer sıkı bir techno müzik tutkunuysanız KİTE’ye mutlaka uğrayın. Bugüne kadar gerçekleşen unutulmaz performanslardan bazıları şunlardır:

 • Ray Kajioka
 • Olive Huntemann
 • Charlotte Dewitte
 • Stephan Bodzin
 • Bondi

Adres: Güvenevler, Güvenlik Cd. No:97, 06690 Çankaya/Ankara

Ziyaretçi Yorumu: Aslında biraz ruhsal konuşmak istiyorum bu yer hakkında. Gerçekten neredeyse ikinci evim diyebileceğim bir yer. İlk gittiğimde deki o heyecanı hatırlıyorum ahaha adım atmayı çekiniyordum şimdi ise evimde gibi hissediyorum. Nolursa olsun bence artık orda bir aile oluştu yani birbirimizle hem kavga etiğimiz dönemle oluyor ağlayarak dağıttığım dönemler veya yaşanılan aşk, dostluklar çok eşsiz. Kite dediğim yer bildiğiniz ve dışarıdan gördüğünüz gibi değil çok mucizevi bir yer

3.      Elektronik Müziğin Kahveyle Harmanlandığı Yer: Haze Daze

Ankara elektronik müzik mekanları listesinde türünün özelliklerine aykırı olan bir mekan olan Haze Daze var. Burada geleneksel mekanlarda olduğu gibi loş ışıklar ya da özel led sistemler yok. Gayet sakin ve nezih bir konsepti var. Kısacası samimi bir mekân demek doğru olacaktır. Ayrıca özel kahveleri ile de müziğe harika bir uyum sağlıyorlar. Farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız, Haze Daze iyi bir tercih olacaktır.

Adres: Yukarı Bahçelievler Azerbaycan Cd. &, 77. Sk. 1/A, 06490 Çankaya/Ankara

Ziyaretçi Yorumu: Aralık ayında bir Ankara ziyareti sırasında tamamen tesadüf eseri olarak keşfettiği bir yerdi.Sakinliği hoşuma giderek girmiştim ve gerçekten öyleydi.Göze çarpan Star Wars görselleri ve objeleri hoşuma gitmişti.Lavabo gayet temizdi.Kahveleri uygun fiyatta ve lezzetliydi. Tatlılarda güzeldi.Aslında şöyle bakınca şehrin gürültüsünden kopup kitabını okuyup,dostça sohbet edebileceğin sessiz sakin bir mekan. Çalışan arkadaşlar oldukça nazik ve işinin ehli insanlardı.Ankara ya göre sessiz sakin bir yerde olmasıda cabası.Gidin oturun kafanızı dinleyin derim.

4.      Eğlencenin Açık Hava Hali: Rabarba Terrace

Ankara’da eğlence mekanları denilince akla ilk gelen isimlerden biridir Rabarba Terrace. Ağırlıklı olarak elektronik müziğin en sevilen türlerinden biri olan techno türü performanslar sergilense de piyasa müziklerine de bazı dönemlerde yer verebiliyor. Bugüne kadar sahnesinde birçok ünlü DJ’yi ağırlama özelliğine sahip. Ankara elektronik müzik mekanları arasında iyi bir prestijinin olduğunu söylemek mümkün. Kabine geçen önemli isimlerden bazıları şunlardır:

 • Mahmut Orhan
 • Wolfson
 • Sam Shure

Adres: Remzi Oğuz Arık, Mahallesi, Tunus Cd No:50, 06680 Çankaya/Ankara

Ziyaretçi Yorumu: Ankara da farklı müzik rahat mekan istiyorsanız doğru adres.

Ankara Elektronik Müzik Etkinlikleri 2024

Ankara elektronik müzik etkinlikleri 2022 yılında da hız kesmeden gerçekleşmeye devam ediyor. Ülkemizin köklü müzik geçmişine sahip olan bu şehrimizde elektronik müziğin her türünü benimseyen topluluklara denk gelmek mümkün. Bu sebeple hemen her hafta birçok mekanda özel eventlar ile müzik dolu geceler yaşanıyor. Yakın zamanda gerçekleşmesi planlanan etkinliklerden bazılarını sizler için listeledik…

 1. %100 Music Presents : BOg – Sayınerr
 2. RE:VOLT X ARES: Remco Beekwilder
 3. Deborah De Luca
 4. Towards The Tower : Armen Miran & Hraach

Ankara’daki Elektronik Müzik Mekanları Hakkında Sık Sorulan Sorular

a)      Ankara’da tekno müzik çalan mekan var mı?

Ankara her türden müzik için farklı mekan seçenekleri olan bir şehir. Kite gece kulübünde dönem dönem tekno performanslara tanıklık edebilirsiniz.

b)      Ankara’nın en iyi house müzik mekanı hangisi?

House müzik, elektronik müziğin temel taşlarından biri ve yüksek dinleyici kitlesine sahip. Ankara’daki Kite gece kulübü bazı akşamlar bu tür müzikle alakalı canlı performansları sergiliyor. Tercih edebilirsiniz.

c)      Ankara’da trance müzik yapan yer var mı?

Son olarak trance müzik dinlenecek yerlere bakalım. Ankara elektronik müzik kulüplerinde dönem dönem trance partiler düzenlenmektedir. Bu etkinlikleri takipte kalabilir ve ritmi biraz daha yükseltebilirsiniz. İyi eğlenceler dileriz.

 

İlginizi çekebilir: En Güzel İzmir Bungalov Evleri | 5 Harika Öneri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicisini kapatıp, tekrar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.