Kış Tatili

Balıkesir’de En Popüler 7 Sındırgı Kaplıcası ve Fiyatı | 2024

Balıkesir’in saklı cennetlerinden Sındırgı’da termal keyfi yaşamadan önce “nereye gitsem” sorusunu öğrenmek isteyebilirsiniz. O zaman şu soruların yanıtlarıyla sizleri başbaşa bırakma vakti geldi: Sındırgı’da hangi termal kaplıca önerilir? En popüler Balıkesir Sındırgı kaplıcaları hangisi? Günlük konaklama fiyatları nasıl? Keyifli okumalar diliyoruz…

Balıkesir Sındırgı kaplıca yerleri, 1 asırdır şifa ve güzelliğin merkezi olarak nitelendiriliyor. 93 ila 98 dereceye ulaşan kaynak suları, lüks otellerde banyo kürü olarak uygulanınca kişinin hareket sistemine çok yönlü iyi geldiği söyleniyor. Termal turizmin Türkiye’deki en popüler bu bölgesinde kaplıca tatili yapacaklar için rehber niteliğinde bir yazı hazırladık.

Sındırgı’da 2 popüler termal turizm merkezi var: Hisaralan Kaplıcası ve Emendere Kaplıcası. Hisaralan, Sındırgı’ya 17 kilometre uzaklıkta. Suyu 98 dereceye kadar ulaşabiliyor. Suyunun böbrek, gut, sedef, mantar ve uyuz gibi hastalıklara şifa olduğu söyleniyor. Emenre de bu yönleriyle popüler. Özellikle romatizmal hastalıklar için yılın 4 mevsimi bölge ziyaretçi akınına uğruyor.

Sındırgı termalleri sadece kaynak su bakımından değil, doğal güzelliğiyle de öne çıkıyor. Nitekim birçok yeri UNESCO tarafından miras listesinde kabul görmüş. Gündüzleri güzel havalarda yemyeşil ortamları piknik severlerin de tercihi oluyor.

Balıkesir’in saklı cennetlerinden Sındırgı’da termal keyfi yaşamadan önce “nereye gitsem” sorusunu öğrenmek isteyebilirsiniz. O zaman şu soruların yanıtlarıyla sizleri başbaşa bırakma vakti geldi: Sındırgı’da hangi termal kaplıca önerilir? En popüler Balıkesir Sındırgı kaplıcaları hangisi? Günlük konaklama fiyatları nasıl? Keyifli okumalar diliyoruz…

Sındırgı Kaplıcasının Faydaları

Sındırgı Kaplıcası, Türkiye’nin Balıkesir iline bağlı olan Sındırgı ilçesinde bulunan doğal bir termal kaynaktır. Bu kaplıca, yüzyıllardır insanlar tarafından sağlık amaçlı ziyaret edilmektedir. Sıcak suyunun mineral içeriği ve diğer özellikleri, çeşitli sağlık sorunlarına karşı çeşitli faydalar sağlayabilir. İşte Sındırgı Kaplıcası’nın bazı potansiyel faydaları:

  1. Romatizmal Rahatsızlıklara Yardımcı Olabilir: Sıcak termal suyun içindeki mineraller, kas ve eklem ağrılarının hafifletilmesine yardımcı olabilir. Bu nedenle, romatizmal rahatsızlıkların semptomlarını hafifletmek için Sındırgı Kaplıcası tercih edilebilir.
  2. Cilt Sağlığını Destekleyebilir: Termal suyun cilt üzerindeki etkileri, cilt sağlığını destekleyebilir. Kaplıca suyu, ciltteki iltihaplanmayı azaltabilir, cildin nem dengesini sağlayabilir ve bazı cilt rahatsızlıklarının semptomlarını hafifletebilir.
  3. Solunum Yolu Sorunlarına İyi Gelebilir: Kaplıca suyunun içindeki mineraller, solunum yolu rahatsızlıklarına iyi gelebilir. Bu tür suların buharı solunum yollarını açabilir, boğazı rahatlatabilir ve bazı solunum sorunlarının semptomlarını hafifletebilir.
  4. Stres ve Yorgunluğu Azaltabilir: Sıcak suyunun ve termal suyunun rahatlatıcı etkileri, ziyaretçilere stres ve yorgunluklarını azaltma fırsatı verebilir. Bu nedenle, Sındırgı Kaplıcası ziyaretçilere rahatlama ve dinlenme imkanı sunabilir.

Ancak, herhangi bir sağlık sorunuyla ilgili tedavi amacıyla bir kaplıcayı ziyaret etmeden önce bir doktora danışmak önemlidir. Ayrıca, termal sulardan yararlanmadan önce belirli sağlık koşullarına sahip kişilerin dikkatli olmaları gerekebilir.

2024 Yılında Balıkesir’de En Popüler Sındırgı Kaplıcaları Listesi Belli Oldu!

Eşsiz bir doğal güzellik yanında şifalı kaynak suları deneyimlediğiniz Sındırgı, Balıkesir’in saklı cennetleri arasında gösterilir. 37 derece seviyesinde kaynak suları bulunur ve bu şifalı deneyimi nezih otellerde deneyimleyebilirsiniz. Bölgenin son yıllarda popüler bir termal destinasyosu olmasıyla, çok sayıda otel de faaliyete geçti. Hemen ilk önerimizle başlayalım: Laguna Thermal Resort.

Sındırgı, 2006 yılında termal turizm bölgesi olarak ilan edildi. Günümüzde de popülerliğini arttırarak büyümeye devam ediyor. Laguna, Abam ve Onhann resort tesisler, lüks bir tatil deneyimi için öncelikli tavsiyeler. Öte yandan Sındırgı Belediye Oteli de makul ve ekonomik bir kapıca tatilinde aranan adrestir.

Balıkesir Sındırgı bölgesinde 2024 yılının en popüler kaplıca tesisleri şunlardır:

SIRASINDIRGI KAPLICA ÖNERİSİTESİSHİZMET
1Laguna Thermal Resort & Spa10/9.810/9.7
2Obam Termal Resort Otel & Spa10/9.710/9.8
3Onhann (Agiros) Thermal Resort Spa10/9.610/9.9
4Sındırgı belediye oteli10/9.810/9.7
5Emendere Kaplıcası Eman Otel10/9.710/9.8
6Hera Termal Devremülk Turizm10/9.610/9.9

 

Laguna Thermal Resort & Spa

Balıkesir Sındırgı’da cennetten bir köşe vadeden Laguna Thermal Resort, kaplıca konseptinde bölgenin en köklü tesisleri arasındadır. 5 yıldızlı bir deneyim yaşatıyorlar. Tesiste kaplıca kullanımı son derece konforluyken öte yandan masaj, spa ve hamam gibi hizmetlerle süreci daha güzel hale dönüştürüyor. Bu harika Sındırgı kaplıcasını muhakkak deneyimleyin.

ADRES: Çaygören, Çaygören Köyü Yolu, 10332 Sındırgı/Balıkesir

TELEFON: 444 2 610

GECELİK FİYAT: 2,000 TL ile 4,000 TL arası

İNSTAGRAM: lagunathermalresortspa

Ziyaretçi Yorumu: Otel genel olarak güzel, yeni yapılan odalar da kaldık ama termal havuzlar sıkıntı çok küçük ,kadın erkek ayrı olması güzel, çocukları olanlar için zor küçük bebeği nereye bırakacaksın!!! Onlar içinde bir alan olması gerekiyor engelli, tekerlekli sandalye için yollar düşünülmüş ama çok dolaşıyorsun asansörler çalışmıyordu en aşağıdan yukarı reception a çıkana kadar zaten yoruluyorsun…

Obam Termal Resort Otel & Spa

Yeşil ve geniş bir arazide yer alan Obam Thermal Resort, lüks kaplıca deneyiminin en doğru adresi. Tesiste 5 yıldızlı bir tatile uygun her özellik var. Dileyen kaplıcalarda dileyen serin havuzda keyif yapabiliyor. Ailecek ya da sevgiliyle sıkılmadan vakit geçireceğiniz bir Sındırgı kaplıcası. Kış dönemi özel kampanyalar ile ilgiyi ikiye katlıyorlar. Takipte kalmanız önerilir.

ADRES: Sındırgı Simav Yolu 17. Km Hisaralan Kaplıcaları Mevkii, 10332

TELEFON: (0266) 541 10 10

GECELİK FİYAT: 2,000 TL ile 4,000 TL arası

Ziyaretçi Yorumu: Termal otel olarak beklentilerimizi her açıdan karşılayan bir tesis. Özellikle içinde bulundukları bölgeyle uyum içerisinde bir yapılaşma ve yeşillendirmeye özen gösteren bir tesis. Hizmet olarak da çok iyi, personel kalitesi de oldukça iyi, ailece gönül rahatlığı ile gidilebilecek bir yer. Yolunuz burada geçmiyorsa bile bir ara durak olarak biraz yoldan sapmak da fayda var.

Sındırgı Emendere’de Gidilecek Popüler Kaplıca Tavsiyesi

Emendere Kaplıcası Eman Otel

Geniş bir arazi üzerine kurulan Emendere Kaplıcası Eman Otel, çoğu kişiye göre bir şifa noktası. Yer altından gelen şifalı sıcak sularda birçok hastalık için tedavi arayabiliyorsunuz. Konforlu bir otel. Hizmette gayet memnun edici seviyedeler. Aileler tarafından da bu sebeple sık tercih ediliyor. Keyifli tatiller dileriz.

ADRES: Ilıcalı, 10330 Sındırgı/Balıkesir

TELEFON: (0266) 535 10 35

GECELİK FİYAT: 2,000 TL ile 4,000 TL arası

Ziyaretçi Yorumu: 1 ay önce gittik artı yönlerini söylüyorum personel ilgili havası çok güzel havuz günlük temizleniyo odaları temiz doğal minik şelaleleri çok güzel yemekleri idare eder eksi yanları gidiş yolu çok kötü havuzları dışarıdan gelenlere kiralıyolar çok kalabalık oluyo banyo suları soğuk ama genel olarak bu fiyata ailecek gidilecek yer  2.gidişimiz oldu genel olarak memnun ayrıldık.

Güncel Sındırgı Kaplıca Fiyatları 2024 Listesi

2006 yılından sonra termal turizm bölgesi ilan edilen Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde zaman içerisinde çok sayıda lüks otel inşası yapıldı. Artan ilgi neticesinde bu oteller yılın 365 günü dolu ve ilgi görüyor. Elbette tatil planlayanlar için maddi boyut ayrı bir önem taşıyor. Balıkesir Sındırgı kaplıca fiyatları 2024 yılında otele göre değişiyor. Laguna ve Oba gibi lüks resortlarda günlük konaklama bedeli 5,000 TL’yi aşarken, daha mütevazi tesislerde 3-4 bin TL arasında kalabiliyorsunuz.

Balıkesir Sındırgı bölgesi bungalov evlerinin 2024 yılı fiyatı:

TARİHSINDIRGI KAPLICALARIYAZ FİYATI KIŞ FİYATI
2024Laguna Thermal Resort & Spa3,000 TL – 4,500 TL2,850 TL – 4,000 TL
2024Obam Termal Resort Otel & Spa3,200 TL – 4,700 TL2,400 TL – 3,850 TL
2024Onhann (Agiros) Thermal Resort3,300 TL – 4,900 TL3,000 TL – 4,500 TL
2024Sındırgı belediye oteli3,000 TL – 4,500 TL2,850 TL – 4,000 TL
2024Emendere Kaplıcası Eman Otel3,200 TL – 4,700 TL2,400 TL – 3,850 TL
2024Hera Termal Devremülk Turizm3,300 TL – 4,900 TL3,000 TL – 4,500 TL

*veriler Google üzerinden alınmıştır. Fiyatlar güncel olmayabilir.

Sındırgı’daki Kaplıcaları Hakkında Sık Sorulan Sorular

a)     Sındırgı’da aileyle gidilecek kaplıca önerisi var mı?

Laguna Resort ve Obam Resort, ailelerin gönül rahatlığıyla gidip hizmet alacağı Sındırgı kaplıcalarıdır.

b)     Sındırgı’daki kaplıca otellerin gecelik fiyatı kaç TL?

En düşük konaklama bedeli 2,000 TL seviyesinde görülüyor. Ancak tavan fiyatlar için net bir bilgi paylaşmak mümkün değil.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

En Popüler 9 Kayseri Yüzme Havuzu ve Giriş Fiyatları 2023

Güncel Polonezköy Havuz Fiyatları 2023 | Giriş Ne Kadar?

c)      Sındırgı’nın en meşhur kaplıcası hangisi?

Laguna Thermal Resort bölgede en popüler adrestir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicisini kapatıp, tekrar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.