Yüzme Havuzları

En İyi 5 Elazığ Yüzme Havuzu Tesisleri ve Fiyatları 2024

Yüzmek isteyen için Elazığ şehrinde sınırlı ama yeterli sayıda tesis var. Peki ama en güzel Elazığ yüzme havuzu tesisleri nerede? Elazığ’da havuz var mı? Elazığ’da nerede yüzülür? Fiyatlar nasıl? İşte detaylar…

Elazığ yüzme havuzu, 7’den 70’e herkesin yüzüp serinlemesi için fırsatlar sunuyor. Yaz kış açık tesislerde gerek bireysel faaliyet gerekse de kurs katılımı mümkün. Fakat Elazığ’da çok fazla yüzme havuzu yok. En iyisi olimpik kapalı havuz kompleksi. Menekşe de ideal ancak daha adrenalinli bir ortam için Akva Aquapark seçilebilir. Şehrin didik didik araştırdık ve size güzel bir Elazığ’da havuza girilecek yerler listesi oluşturduk.

Elazığ merkezde bulunan yüzme tesislerine haftanın 7 günü sevdiklerinizle birlikte gidebilirsiniz. Sadece kadınlara özel açık olan saatler de var. Genelde kadınlar Salı günleri saat 10:00 ile 16:00 arası tesislerden faydalanabiliyor.

Kışın sporsal bir faaliyet alanı olan havuzlar yazın sıcaklarda serinlemek için tek seçenek haline dönüşebiliyor. Hele ki Elazığ gibi yazın sıcak ve denizi olmayan bir şehirden bahsediyorsak, “yazın sıcakta Elazığ’da ne yapılır” sorunun yanıtı yüzme havuzuna gitmek oluyor. Şehirde 2’si olimpik standartlarda toplamda 5 havuz kompleksi var. 1 tanesi de aquapark niteliğinde.

Yüzmek isteyen için Elazığ şehrinde sınırlı ama yeterli sayıda tesis var. Peki ama en güzel Elazığ yüzme havuzu tesisleri nerede? Elazığ’da havuz var mı? Elazığ’da nerede yüzülür? Fiyatlar nasıl? İşte detaylar…

Elazığ’daki Yüzme Havuzlarını Kimler Kullanabilir?

Elazığ’daki yüzme havuzlarının kullanımı genellikle halka açıktır ve belirli koşullara tabidir. Genellikle yüzme havuzları şu kişiler tarafından kullanılabilir:

 • Halk: Elazığ’daki yüzme havuzlarının birçoğu halka açıktır ve şehir sakinlerinin kullanımına sunulmuştur. Halk, havuzları kullanmak için genellikle bir ücret ödemek zorundadır.
 • Otel ve Tatil Köyü Konukları: Elazığ’daki oteller ve tatil köyleri genellikle kendi misafirlerine ait yüzme havuzlarına sahiptirler. Bu havuzlar, otel veya tatil köyünde konaklayan misafirlerin kullanımına sunulur.
 • Spor Kulübü Üyeleri: Bazı spor kulüpleri Elazığ’da yüzme havuzlarına sahiptir ve bu havuzlar genellikle kulüp üyelerinin kullanımına açıktır. Spor kulüpleri genellikle üyelik ücreti talep ederler.
 • Eğitim Kurumları: Okullar, üniversiteler ve spor merkezleri gibi eğitim kurumları Elazığ’da yüzme havuzlarına sahip olabilirler. Bu havuzlar, öğrencilerin ve personelin kullanımına sunulabilir.
 • Özel Etkinlikler ve Organizasyonlar: Bazı yüzme havuzları, özel etkinlikler, parti ve organizasyonlar için kiralanabilir. Bu durumda havuzlar, organizatörlerin belirlediği koşullara göre kullanılabilir.

Yüzme havuzlarının kullanım koşulları ve kimler tarafından kullanılabileceği tesisten tesise farklılık gösterebilir. Havuzların kullanımıyla ilgili detaylı bilgi almak için ilgili tesisin resmi web sitesini veya iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz. Ayrıca, havuzların kullanımı sırasında belirlenen kurallara ve hijyen standartlarına uyulması önemlidir.

En Popüler Elazığ Yüzme Havuzu Tesisleri 2024 Listesi

Elazığ’da yüzmek isteyenler için güzel kompleksler var. Kapalı tesisler yılın 365 günü açık. Fakat açık havuzlar ise Haziran ile Eylül arası faaliyette. Şehirde gidilebilecek 5 Elazığ yüzme havuzunu tespit ettik. Merkezdeki kapalı tesis en popüleri. Ancak Akva Aquapark da yaz aylarında ziyaretçi akınına uğruyor. 2024 sezonunda Elazığ bölgesinde havuza gitmeye karar verirseniz bu ikisinden başlayabilirsiniz.

Havuzlar sadece yüzülen yerler değil aynı zamanda kurs alınan ya da farklı etkinliklerin yapıldığı yerlerdir. Örneğin Elazığ yüzme havuzunda dalış eğitimleri de alabiliyorsunuz. Dalma tutkusu olanlar kendisini bu kurslarda geliştirebiliyor.

2024 Elazığ sınırlarında kapalı ve açık olimpik yüzme havuzu tesisleri:

SIRAEN İYİ ELAZIĞ YÜZME HAVUZLARIPUANIGİRİŞ
1Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu10/9.8Ücretli
2Menekşe Yüzme Havuzu10/9.7Ücretli
3Elazığ Harput Yüzme İhtisas Spor Kulübü10/9.4Ücretli
4Akva Aquapark10/9.7Ücretli
5Öğretmen Evi Havuzu10/9.5Ücretli

Havuzda yüzmek için ileri seviye yüzüş beceriniz olması gerekmiyor. Çünkü tesislerdeki özel ya da grup kurslarına katılım sağlayarak kendinizi kısa sürede geliştirebilirsiniz. Özellikle de çocuklar için bu seçenek çok popüler. Menekşe ya da Harput yüzme kulüpleri bu konuda şehrin en gözde seçenekleri. Arayıp kurs hakkında hemen bilgi temin edebilirsiniz. Kurs fiyatlarında 2024 yılı için erken kayıt dönemi başladı. Keyifli yüzüşler diliyoruz.

Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu

Elazığ’ın en büyük yüzme havuzudur. Aynı zamanda olimpik standartlarda bir tesistir. Haftanın 7 günü tesis imkanlarından faydalanırsınız. Sevdiklerinizle eğlenceli vakitler geçirir aynı zamanda güzel bir spor da yapmış olursunuz. Daha detaylı bilgi almak isteyenler için aşağıya iletişim bilgilerini bırakıyoruz.

ADRES: Abdullah Paşa, Saray Bosna Cd. No:4, 23270 Elâzığ Merkez/Elazığ

TELEFON: (0424) 247 83 99

Ziyaretçi Yorumu: Elazığlılar için gerçekten çok güzel bir imkan ve kapasite açısından çok iyi, yani adı zeten olimpik başka birşey söylemeye gerek yok, hadi bizim erkeklerimiz  suyun olduğu heryerde yüzebiliyolar ama bayanlar için öyle değil.

Menekşe Yüzme Havuzu

Yazın sıcak havalar basınca Elazığlılar için “bugün nerede yüzsek” sorunsalı başlar. Menekşe tesisleri bu ihtiyaca hizmet veren bölgenin nadir havuzlarından biri. Hijyen konusunda orta seviyede olması, bazı ziyaretçiler tarafından tepki çekebiliyor. Bu konuda tesis yönetimi birçok defa uyarılmış. Günümüzde düzelmiş olabileceğini belirtelim. Siz de araştırma yapabilirsiniz.

ADRES: Ataşehir, Ergenekon Sk. No:18/A, 23100 Merkez/Elazığ

TELEFON: (0424) 247 95 93

Ziyaretçi Yorumu: Çok iyi biryer 3günde bir temizlensede güzel sadece giyinme odaları havuza çok yakın su basmış ve nem kokuyo duş alma yeri ile kabin karşılıklı aynı şekilde değermi değer ama biraz daha sıkı yönetim ve içeri yiyecek sokmuyolar içecek haricinde havuz kirlenmesin diye.

Elazığ Akva Aquapark

Elazığ yüzme havuzu son önerimiz Akva Aquapark tesisidir. Arkadaşlarınızla ya da ailenizle çok eğlenceli vakit geçirebileceğiniz yer. Toplam 11 adet yüzme havuzu var. Eğlenceli ve adrenalin dolu kaydırak var. Ekstra olarak tesiste hamam oluşu da gördüğü ilgiyi arttırıyor.

ADRES: Olgunlar, 23000 Elâzığ Merkez/Elazığ

Ziyaretçi Yorumu: Havuz çok güzel ama yazın çok kalabalık oluyor… Gitmeden evvel bunu bilin. Çocuklar için yazın güzel bir seçenek bence. En azından serinliyorlar. Zaten elazığda da ekstra bir seçenek bulunmuyor.

Güncel Elazığ Yüzme Havuzu Fiyatları 2024 Tablosu

Elazığ yüzme havuzu fiyatları 2024 dönemi güne göre değişir. Hafta içi 100 Tl ile 250 TL arasıdır. Hafta sonu ilgi arttığından fiyat da pahalı ve 350 TL’ye çıkabiliyor. Şehrin en pahalı tesisi, aquapark statüsüne sahip olması sebebiyle Akva Aquapark’tır. Yaz dönemi açık olan tesise öğrenci giriş 300 TL, yetişkin giriş ise 450 TL’dir. Sezonda yemekli giriş fırsatları sunuluyor. Onları tercih ederek daha avantajlı hale dönüştürebiliyorsunuz.

2024 yılı Elazığ yüzme havuzu giriş fiyatları listesi:

TARİHELAZIĞ YÜZME HAVUZU FİYATLARIHAFTA İÇİHAFTA SONU
2024Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu105 TL – 295 TL129 TL – 320 TL
2024Menekşe Yüzme Havuzu110 TL – 305 TL140 TL – 350 TL
2024Elazığ Harput Yüzme İhtisas Spor Kulübü115 TL – 310 TL149 TL – 355 TL
2024Akva Aquapark100 TL – 299 TL119 TL – 309 TL
2024Öğretmen Evi Havuzu105 TL – 295 TL129 TL – 320 TL

Yüzme etkinliğinde artık maddi yön insanların daha çok ilgisini çekiyor. Şüphesiz ülke ekonomisi bunu tetikledi. Elazığ yüzme havuzu fiyatları 2024 dönemi zam sonrası güncellenecek. Detaylar geldikçe biz de sitemizden paylaşacağız. Siz de yorum kısmından bizi bilgilendirebilirsiniz. İyi günler.

 • 2020 yılında Elazığ yarı olimpik yüzme havuzuna giriş ücreti ortalama 65 TL’ydi.
 • 2021 yılında Elazığ yarı olimpik yüzme havuzuna giriş ücreti ortalama 89 TL’ydi.
 • 2022 yılında Elazığ yarı olimpik yüzme havuzuna giriş ücreti ortalama 105 TL’ydi.
 • 2023 yılında Elazığ yarı olimpik yüzme havuzuna giriş ücreti ortalama 178 TL oldu.
 • 2024 yılında Elazığ yarı olimpik yüzme havuzuna giriş ücreti ortalama 220 TL olacak.
 • 2025 yılında Elazığ yarı olimpik yüzme havuzuna giriş ücreti ortalama 300 TL olacak.

Elazığ Yüzme Havuzu Hakkında Sık Sorulan Sorular

a)     Elazığ’da olimpik havuz var mı?

Elazığ merkezde 1 adet kapalı tam olimpik havuz tesisi var. Burada 365 gün yüzme faaliyetlerinde bulunabilirsiniz. Bazı günler kulüp çalışması olunca tesis dışarıdan girişe kapanabiliyor. Tesisi arayıp günlerini öğrenebilirsiniz.

b)     Elazığ’da çocuk yüzme kursu ne kadar?

Elazığ yüzme havuzunda çocuklar için kurslar açılıyor. Yüzme kursları minimum aylık 600 TL’dir. Maksimum ise 1,000 TL civarı.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

En Popüler 9 Kayseri Yüzme Havuzu ve Giriş Fiyatları 2023

Güncel Polonezköy Havuz Fiyatları 2023 | Giriş Ne Kadar?

Güncel Afyon Yüzme Havuzu Fiyatları 2023 | Ne Kadar Oldu?

Kapalı ve Açık Bursa Yüzme Havuzu Fiyatları 2023

Güncel Bodrum Beach Fiyatları 2023 | Loca Ne Kadar Oldu?

c)      Elazığ’da havuz aylık abonelik kaç TL?

Elazığ’daki bazı havuzlar aylık abonman sistemli çalışabiliyor. Aylık benlikler de 1,200 TL civarı belirleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicisini kapatıp, tekrar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.