Muhafazakar Tatil

2024’teki Bodrum Alkolsüz Mekanlar Listesi | Helal Konsept

Yaz tatilinde muhafazakar aileler için harika Bodrum alkolsüz mekanlar listesi oluşturduk. 2024 yılı Bodrum yazında kahve, çay, tatlı, dondurma ya da akşam yemeği ihtiyaçlarınızı bu mekanlarda giderebilirsiniz. Turizm beldesi Bodrum’da kafe ve restoran denilince genelde hepsinin alkollü bir konsepte sahip olduğu düşünülür. Ancak alkol satışının olmadığı, İslami değerlere uygun ve helal konsept mekanların da sayısı hayli fazla. Peki ama Bodrum’da hangi mekanlar alkolsüz? İşte cevabı…

Mavinin her tonunun olduğu denizi, bakir koyları, tarihi sokakları ve eşsiz gastronomi çeşitliliğiyle tatilcileri büyüleyen Bodrum’da alkolsüz restoran ve mekanlarını merceğimiz altına alıyoruz.

bodrum-alkolsuz-mekanlar-2
Bodrum Alkolsüz Mekanlar

Bodrum Alkolsüz Mekanlar Listesi 2024

Bodrum tatilinde sadece eğlence, dans, müzik, güneş, alkol ya da aktivitelerden ibaret olmuyor. Her yıl buraya on binlerce muhafazakar yerli ve yabancı turist akın ediyor. Onların da Bodrum tatilinden keyif almaları adına çok güzel işletmeler mevcut. Özellikle de tatlı ve akşam yemekleri konusunda %100 memnuniyet veren markaları araştırarak bulduk. İşte çok merak edilen helal konsept Bodrum alkolsüz mekanlar listesi…

2024 yılında Bodrum’da alkolsüz ve helal mekanlar önerisi:

  • Bodrum Bloom & Bake – Alkol satılmayan Talı ve kahve mekanı
  • Bodrum Dibeklihan Kahvehanesi – Güzel Türk kahvesi yeri
  • Bitez Mantıcı – Meşhur mantıcıda lezzet şöleni
  • Huqqa Palmarina – Lüks ve alkolsüz bir restoran
  • Gümüşlük Belediyesi Çay Bahçesi – Alkolsüz Bodrum çay bahçesi
  • Bitez Dondurma – Muhafazakar aileler için dondurma molası
  • Eskiköy Restoran – Alkolsüz mekanda akşam yemeği
bodrum-alkolsuz-mekanlar-3
Bodrum Alkolsüz Mekanlar

1)      Blook & Bake: Ev Yapımı Tatlıları ve Kahveleriyle Meşhur Alkolsüz Mekan

Blook & Bake, Bodrum Türkbükü bölgesinde yer alıyor. Geçtiğimiz yıl açılan işletme, alkolsüz ve helal konsept hizmetiyle hemen ilgi odağı konumuna ulaştı. Sabahları sağlıklı bir kahvaltı günün diğer saatlerinde ise ev yapımı tatlılar ve meşrubatlar denenebilir. Kahvelerine de ayrı bir lezzet parantezi açmakta fayda var.

ADRES: Göltürkbükü Mahallesi, Şht. Gaffur Kaynar Cd. No:8, 48483 Bodrum/Muğla

TELEFON: (0252) 377 60 60

2)      Dibeklihan Kahvehanesi: Tatile Kısa ve Lezzetli Bir Kahve Molası

Burası çok sayıda sergi ve müzenin olduğu bir yer. Sessiz ve havadar yapısıyla nefes almak, biraz huzur bulmak için tercih ediliyor. Alkol satışı yok. Bu yönüyle 2024 yılındaki en güzel Bodrum alkolsüz mekanlar arasına girmeyi başardı.

ADRES: Yakaköy Mahallesi, Muğla Bodrum Yolu, 48400 Bodrum/Muğla

TELEFON: (0532) 527 76 49

3)      Bitez Mantıcı: Muhafazakar Ailelerin Bodrum’daki Tercih Yeri

Bodrum’a gelmişken bir porsiyon mantı deneyimlemeden dönmek olmaz. Özellikle Bitez yöresinin mantıları dünya genelinde bir popülerliğe sahip. Bitez Mantıcı işletmesi de bölgenin bilindik mekanlarından biri. Günün her saati taze, sıcak ve lezzetli mantı sunumları burada bulunabilir.

ADRES: Bitez Mahallesi, Atatürk Caddesi, No:60/5-6, Bodrum, Muğla

TELEFON: (0252) 363 04 40

2024 bilgi

4)      Eskiköy Restoran: Alkolsüz Akşam Yemekleri İçin Harika Bir Mekan

Bodrum alkolsüz mekanlar listemizde son bir öneri de akşam öğünleri için olacak. beyaz et, balık ve kırmızı et konusunda çok özel ve mükellef menüleri olan Eskiköy Restoran, %100 helal konseptiyle 2024 yılında muhafazakarların uğrak noktası haline gelmiştir. Özellikle balık mahsulleri günlük ve taze denizden geliyor. Diyet yapanlara da özel menüleri var.

Kısacası Bodrum tatilinde alkolsüz bir mekanda günü bitirmek istiyorsanız burası listenizde bulunsun. Fiyatlarının da makul ve hesaplı olduğunu söyleyelim. Çocuklu aileler için de iyi bir tercih.

 

İlginizi çekebilir: Güncel Yurt Dışı Çıkış Harcı 2023 | Harç Ne Kadar Oldu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicisini kapatıp, tekrar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.