Muhafazakar TatilTekne TurlarıTur Rehberi

Fethiye Muhafazakar Tekne Turu Saatleri ve Fiyatı | 2024

Fethiye’de düzenlenen muhafazakarlara özel tekne turlarına tesettürlü ya da tesettürsüz kadın bireyler katılabiliyor. Deniz araçlarında kaptan dışında herhangi bir erkek personelin bulunmaması, turu %100 muhafazakar yapmaktadır. Koylara demir aldıktan sonra aileler ve tesettürlü kişiler rahatlıkla denize girerek suyun tadını çıkarabilir. Peki ama muhafazakarlar için Fethiye’de düzenlenen tekne turları ne kadar? nerelere gidiyor? İşte detaylar…

İslami değerlere önem veren gezginler Fethiye muhafazakar tekne turu 2024 araştırmasına başladı. Akdeniz ile Ege’nin kesiştiği bu cennet bölgede hemen her kesimden insan için tatil unsurları bulunuyor. Elbette maviliklere açılmak bir tatili güzel kılacak en anlamlı aktivite. Mavinin her tonundan oluşan harika manzaralar, keyifli tekne aktiviteleri ve elbette leziz mi leziz menüler… Helal konsept tekne turu ile bu yaz tatilinizden çok keyif alacaksınız şüphesiz.

Fethiye’de düzenlenen muhafazakarlara özel tekne turlarına tesettürlü ya da tesettürsüz kadın bireyler katılabiliyor. Deniz araçlarında kaptan dışında herhangi bir erkek personelin bulunmaması, turu %100 muhafazakar yapmaktadır. Koylara demir aldıktan sonra aileler ve tesettürlü kişiler rahatlıkla denize girerek suyun tadını çıkarabilir. Peki ama muhafazakarlar için Fethiye’de düzenlenen tekne turları ne kadar? nerelere gidiyor? İşte detaylar…

2024 Yılı Fethiye Muhafazakar Tekne Turu

İslami kurallara uygun tatil konseptleri ve aktivite seçenekleri son yıllarda Fethiye Ölüdeniz bölgesinde hayli arttı. Yamaç paraşütünden ATV turlarına tekne turlarından ata binmeye kadar muhafazakar aileler dini değerlere uygun, caiz bir eğlence ortamına katılabiliyorlar. Maviliklere açılmak için de Fethiye muhafazakar tekne turu tercih ediliyor. Farklı heyecan ve özel bir deneyim yaşatan bu aktivitede manzaranın tadını çıkarıyor, dinleniyor, denize giriyor ve lezzetli ürünleri keşfediyorsunuz.

İslami değerlere uygun yaşayan aileler mahremiyetlerine fazlasıyla önem verirler. Sadece Türk tatilciler değil, Orta Doğu ülkelerinden Fethiye’ye gelen seyahat tutkunu kişiler de İslam değerleriyle örtüşen eğlence unsurlarından faydalanmak ister. Özellikle denize girmek ve yüzmek başlıca arzulardan biri. Ancak Fethiye sahillerinde muhafazakar bir plaj yok. Özel bir tekne ile koylara açılmak ise en keyifli, güvenilir ve mahrem bir seçenek. 2024 yılında mutlaka Fethiye’deki tekne turlarına katılmanızı öneriyoruz.

a)      Muhafazakar Tekne Turu Saatleri

Fethiye’de muhafazakar tekne turları Haziran’ın ilk haftası başlıyor. 2024 yılında ilk seferler bu tarihte planlanmaktadır. Sonrasında Ekim ayına kadar her gün tekne turları düzenlenecektir. Tur içerisinde teknenin boyutuna göre 10 – 15 – 20 ve 30 kişilik katılımlar gerçekleşiyor. Tamamen muhafazakar ailelerin katıldığı bir konsept var. Tur saatleri ise şu şekildedir.

2024 yılı Fethiye’deki muhafazakar tekne turlarının saat tablosu:

TARİHTEKNE TURU KALKIŞ SAATİVARIŞ SAATİ
2024 Pazartesi09:30 – 10:0015:30 – 16:00
2024 Salı09:30 – 10:0015:30 – 16:00
2024 Çarşamba09:30 – 10:0015:30 – 16:00
2024 Perşembe09:30 – 10:0015:30 – 16:00
2024 Cuma09:30 – 10:0015:30 – 16:00
2024 Cumartesi09:30 – 10:0015:30 – 16:00
2024 Pazar09:30 – 10:0015:30 – 16:00

 

b)      Tekne Turu Rotası

Fethiye Ölüdeniz bölgesinde muhafazakar tekne turuna katılırsanız 3 farklı doğal güzelliği yerinde keşfetme fırsatını elde edersiniz. Bunlardan ilki Şövalye Adası iken diğeri de Boncuklu Koyu’dur. Her ikisi de muazzam bir yerdir. Son durak ise Domuz Adası oluyor. Tüm buralara sadece muhafazakar ailelerin geldiği ve rahatlıkla yüzebildikleri yerlerdir. Ayrıca kumsalda güneşlenme imkanı vardır.

Fethiye Muhafazakar Tekne Turu Fiyatları 2024

2024 yılı Fethiye muhafazakar tekne turu fiyatları belli oldu. 2024 yılında kişi başı 750 TL olan tur ücreti, 2025 yılında 1,100 TL olarak belirlendi. İçerisinde yemek ücreti de dahil edilmiştir. Aynı zamanda otelden limana transfer hizmeti de bu ödemeye dahildir. 2 kişi bir aile tekne turuna katılacağı zaman 2,000 TL ödüyor. Toplu katılımlarda firmalar %20’e varan indirim yapabiliyor.

Muhafazakar Tekne Turu Ne Demek?

“Muhafazakar tekne turu” terimi, genellikle geleneksel veya dini inançlara saygı duyan ve bu doğrultuda düzenlenen deniz turu anlamına gelir. Bu tür bir tekne turu genellikle belirli özelliklere sahip olabilir:

Cinsiyet Ayrımı: Muhafazakar tekne turlarında genellikle cinsiyet ayrımı yapılabilmektedir. Örneğin, aileler için ayrılan bölgeler veya belirli saatlerde sadece kadınlara veya sadece erkeklere özel alanlar olabilir.

Alkol Kısıtlamaları: Bazı muhafazakar tekne turlarında alkollü içeceklerin sunumu veya tüketimi kısıtlanabilir veya tamamen yasaklanabilir. Bu tür turlarda daha çok alkolsüz içecekler tercih edilebilir.

Giyim Kuralları: Muhafazakar tekne turlarında genellikle uygun giyim kuralları bulunur. Bu, örtülü kıyafetlerin tercih edilmesi veya mayo gibi açık giysilerin belirli alanlarda kullanılmaması anlamına gelebilir.

Dini ve Kültürel İçerik: Bazı muhafazakar tekne turları, tarihi ve dini yerleri ziyaret edebilir veya bu konular hakkında rehberlik sunabilir. Bu, turun kültürel ve dini açıdan zenginleştirilmiş bir deneyim sunmasını sağlar.

Genel olarak, muhafazakar tekne turları, belirli bir kültürel veya dini hassasiyeti olan kişiler veya gruplar için tasarlanmış özel tur seçenekleridir. Bu turlar, katılımcıların ihtiyaçlarına ve tercihlerine daha uygun bir deneyim sunmayı amaçlar.

İlginizi çekebilir: 2023’te En Güzel 7 İzmir Alkolsüz Balık Restoranları Önerisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicisini kapatıp, tekrar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.