Yaz Tatili

Urla Denize Girilecek Yerler | Ücretsiz Urla Plajları | 2024

Hatta Urla’ya plaj için gelmişken sanat sokağını da ziyaret etmeden dönmeyin. Taş evlerden oluşan bu sokak otantik havası ile Urla’ya gelenleri mest ediyor. Arnavut kaldırımı sokakları, eski usul dondurmacıları, taş evlerde yer alan sahafları, el sanatları ürünleri ile gelen herkesi kendisine hayran bırakan bir sokak. Yaz aylarında İzmir’e yakın bir plaj da denize girip serinlemek istiyorsanız Urla plajlarına bir göz atabilirsiniz. Urla civarında en güzel plajları sizler için araştırdık. Aralarında mavi bayrak da alan bu plajları birlikte inceleyelim.

Urla denize girilecek yerler arasında çok sayıda plaj bulunuyor. İzmir’e yakınlığı ile bilinen bu şirin sahil kasabasında birbirinden güzel belki de keşfetmediğiniz plajlar mevcut. Bu plajlar arasında ücretsiz girebileceğiniz halk plajları olduğu gibi ücretli özel işletme plajlar da yer alıyor. Urla, Çeşme ve Alaçatı’ya yakın bir ilçe olduğu için de plajları yaz aylarında oldukça kalabalık oluyor.

Hatta Urla’ya plaj için gelmişken sanat sokağını da ziyaret etmeden dönmeyin. Taş evlerden oluşan bu sokak otantik havası ile Urla’ya gelenleri mest ediyor. Arnavut kaldırımı sokakları, eski usul dondurmacıları, taş evlerde yer alan sahafları, el sanatları ürünleri ile gelen herkesi kendisine hayran bırakan bir sokak. Yaz aylarında İzmir’e yakın bir plaj da denize girip serinlemek istiyorsanız Urla plajlarına bir göz atabilirsiniz. Urla civarında en güzel plajları sizler için araştırdık. Aralarında mavi bayrak da alan bu plajları birlikte inceleyelim.

Urla’da Denize Nerede Girilir?

Urla, İzmir’in Ege kıyısında bulunan güzel bir ilçedir ve birçok plaj ve sahil alanına ev sahipliği yapar. İşte Urla’da denize girilebilecek bazı popüler noktalar:

  1. Urla Plajı: Urla’nın merkezinde yer alan bu plaj, kum ve çakıl karışımı bir yapıya sahiptir. Sahil boyunca kafeler ve restoranlar bulunur ve denize girmek için uygun bir ortam sunar.
  2. Kum Denizi Plajı: Urla’nın doğusunda yer alan bu plaj, geniş bir kumsala sahiptir ve denize girmek için ideal bir noktadır. Temiz suyu ve güzel manzarasıyla bilinir.
  3. Akasya Plajı: Urla’nın kuzeydoğusunda bulunan bu plaj, sakin ve huzurlu bir ortam sunar. Doğal güzellikleriyle ünlüdür ve deniz keyfi için tercih edilen noktalardan biridir.
  4. Çeşmealtı Plajı: Urla’nın batısında bulunan bu plaj, geniş bir kumsala ve temiz denize sahiptir. Ayrıca, çevresindeki kafeler ve restoranlarla da dikkat çeker.
  5. Demircili Plajı: Urla’nın güneyinde yer alan bu plaj, doğal güzelliği ve temiz deniziyle bilinir. Özellikle şezlong ve şemsiyelerle donatılmış plaj alanı, ziyaretçilere konforlu bir deniz keyfi sunar.

Bu noktalar Urla’da denize girmek için popüler olan yerlerdir. Ancak, Urla genelinde birçok küçük koy ve plaj bulunur, bu yüzden keşfedilmeyi bekleyen daha pek çok güzel sahil noktası mevcuttur.

Urla Denize Girilecek Yerler | En Güzel Urla Plajları 2024

Upuzun sahil şeridi, mavi bayraklı plajları ile bilinen Urla denize girilecek yerler arasında bilmediğiniz ya da keşfetmediğiniz birçok plaj olabilir. İzmir denilince genellikle plajlar arasında Çeşme ve Alaçatı plajları popüler. Ancak Urla plajları arasında mavi bayrak almış plajlar bile bulunuyor. Masmavi berrak bir deniz de yazın keyfini sürmek istiyorsanız tercihiniz Urla plajlarından yana olabilir. Şimdi gelin eşsiz güzellikteki kumsallarıyla bilinen Urla plajlarına birlikte göz atalım.

Çeşmealtı Mavi Plajı: Ailelere Uygun Bir Plaj

Çeşmealtı plajı, İzmir’e en yakın plajlardan birisi. İzmir’e yaklaşık olarak 45km uzaklıkta yer alan plaj taşlıktır. Kum bir plajı bulunmayan plaja deniz ayakkabısı ile girmek taşların ayaklarını yaralamasına engel olabilir. Taşlık ve soğuk bir yapıya sahip olmasına rağmen oldukça berrak ve temiz bir denizdir. Kısıtlı bir alandan girilebilen plajda şezlong şansı bulunmuyor. Ancak plajın yakınına kadar aracınızla gelebilirsiniz.

Özbek Akkum Plajı: Kumsalı Güzel Denizi Sıcak

Özbek Akkum plajları Urla denize girilecek yerler arasında en popüler plajlar arasında yer alıyor. Boylu boyunca uzanan bir sahil şeridi karşılıyor sizi buraya geldiğinizde. Denizi kumluk olduğu için ailece gidip keyifli vakit geçirebileceğiniz bir plaj. Aynı zamanda yiyip içme ihtiyacınızı giderebilmek için Tarım Bakanlığı’na ait bir tesis de bulunuyor. Denize giriş ücretli, ancak özel bir işletme olmadığı için giriş ücreti oldukça makul.

Balıklıova Sahili: Sığ ve Çocuklar İçin Uygun Plajdır

Balıklıova sahili uzun ve sığ bir plaja sahip. Sığ bir suyu olduğu için sakin ve temiz bir denizi var. Burası halk plajı olduğu için giriş de ücretsiz. Yemek yiyebileceğiniz işletmeler de bulunan Balıklıova plajı ailece gidebileceğiniz çocukların da girebileceği berrak bir deniz. Bu civarda girebileceğiniz bir plaj arıyorsanız burası tam da aradığınız özelliklere sahip.

Kum Denizi Plajı: Ücretsiz Halk Plajıdır

İzmir’e en yakın konumda bulunan Kum denizi plajı Urla denize girilecek yerler arasında en geniş halk plajıdır. Büyükşehir Belediyesi’nin son yıllarda düzenleyip hazırladığı plaj da soyunma odalarından kafeteryalara, duşlardan tuvaletlere kadar her türlü imkân bulunuyor. Çevre düzenlemeleri ile de dikkat çeken plaj temiz görünüm ile gelen herkesin memnun ayrılmasını sağlıyor. Plaj aynı zamanda berraklığı ile bilindiği için mavi bayrak almış plajlar arasında yer alıyor. Hafta sonu İzmir’e yakın bir konumda mutlu ayrılacağınız bir deniz arıyorsanız Kum denizi plajı tercihiniz olabilir.

 

İlginizi çekebilir: En İyi Konya Hamamı Tavsiyesi ve Hamam Fiyatları 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicisini kapatıp, tekrar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.