Kamp TatiliKaravan Tatili

En Popüler 12 Şile Kamp Alanları | Nereye Gidilir? | 2024

İstanbul’da kamp denine bu işin merkezi Şile’dir. Şehre yakınlığı, denizi, doğası, kamp olanakları ile tatilciler için hep ilgi çekicidir. Peki ama en güzel Şile kamp alanları nerede? Şile’de çadırla kamp nerede yapılır? Deni kenarında sevgiliyle kamp yapılacak yer var mı? Şile’de kamp ücretleri ne kadar? İşte detaylar…

İstanbul ve diğer birçok şehir için dinlenmenin, huzurun ve keyfin adresi olan Şile kamp alanları, dört mevsim şüphesiz büyük ilgi görüyor. Büyük şehirlerde yaşamak güzel ancak bir süre sonra bedenen olduğu kadar ruhen de yoruluyor. Böyle zamanlarda betondan kaçmak, doğanın kollarına kendiniz atmak cazip fikre dönüşür. İşte Şile her yönüyle böyle bir yer. Bölgede 40’tan fazla ücretli ve ücretsiz kamp yerleri var. Önemli olan cennet köşeyi bulmak ve kendinizi 1-2 günlük bile olsa ödüllendirmek İşte Tatilyaz.com ekibi olarak doğru kamp yerini bulmanızda yardımcı olacağız.

Şile kamp alanları birçok imkanı sağlıyor. Ücretli yerlerde konaklamalı odalar, çadır kurma alanları, duş, internet, elektrik, buzdolabı, klima ve televizyon gibi konfor arttırıcı özellikler var. Ücretsiz kamp konseptinde ise tamamen doğanın kollarına kendinizi bırakıyorsunuz. Herkesin kamp kültüründen anlayışı farklı. Fakat her seçenek bu lokasyonda karşılığını buluyor.

Şile’de kamp yapmanız için birçok sebep sayabilirim. Doğa en başlıca faktör. Yemyeşil ağaçların altından yazın serinler kışın ise kendinize sığınak yaparsınız. Diğer bir faktör de deniz olması. Denize sıfır birçok koyda, ücretsiz çadır kurup harika süreç yaşayabiliyorsunuz.

İstanbul’da kamp denine bu işin merkezi Şile’dir. Şehre yakınlığı, denizi, doğası, kamp olanakları ile tatilciler için hep ilgi çekicidir. Peki ama en güzel Şile kamp alanları nerede? Şile’de çadırla kamp nerede yapılır? Deni kenarında sevgiliyle kamp yapılacak yer var mı? Şile’de kamp ücretleri ne kadar? İşte detaylar…

2024’ün En Popüler Şile Kamp Alanları Tavsiye Listesi

Şile, İstanbul’un popüler ilçelerinden biridir. Şehre uzak olsa da yeşili ve maviyi bir araya harmanlamasıyla, bu bölgeyi İstanbullular için hep cazip kılmıştır. Adeta bir kaçış rotası. Yüzölçümünün %79’luk kısmı orman olması aslında bunu özetliyor. Doğası güzel olunca yıllar içerisinde bölgede kamp turizmini de arttırdı. Yılın 365 günü araştırıldığı için Şile kamp alanları listesini tek bir yere hazırladık. O zaman ilk tavsiyemizle başlayalım: Doğancılı Camping.

2024 senesinde en güzel Şile kamp alanları listesi:

SIRAEN GÜZEL ŞİLE KAMP ALANLARIKONFORPUAN
1Doğancılı Campingİyi10/9.8
2Esenceli Köyü kamp alanıİyi10/9.5
3Sahilkamp İstanbulOrta10/9.6
4Darlık Barajı kamp alanıİyi10/9.8
5Gelesun Kamplandİyi10/9.5
6Kilimli Koyu kamp alanıOrta10/9.6
7Kaçkar Kampİyi10/9.8
8Sofular Plajı kamp alanıİyi10/9.5
9Akçakese kamp alanıOrta10/9.6
10Ömerli Barajı kamp alanıİyi10/9.8
11Saklı Göl kamp alanıİyi10/9.5
12Bozhane Köyü kamp alanıOrta10/9.6
13Kabakoz kamp alanıİyi10/9.8
14Karacaköy Plajı kamp alanıİyi10/9.5
15Hacıllı Şelalesi kamp alanıOrta10/9.6
16Şuayipli Köyü Plajı kamp alanıİyi10/9.8
17Bıçkıdere Köyü kamp alanıİyi10/9.5
18Çakır mesire yeri ve kamp alanıOrta10/9.6
19İmren Köy Plajı kamp alanıİyi10/9.8

Doğancılı Camping

Doğancılı Camping, 2019 yılından günümüze faaliyet gösteriyor. 4000 metrekarelik geniş doğal alanıyla hizmet verirken, çam ağaçları huzur bulmanıza yardımcı oluyor. Kafa dinlemek için tavsiye ediyoruz. Konforlu Şile kamp alanları arayanlara hitap ediyor. WC, duş, market ve elektrik var. Akşamları mangalın keyfi de bir başka açıkçası. Biz beğendik. Giderseniz sizden de yorumlar bekliyoruz.

Doğancılı Camping alanında 3 farklı konseptte konaklama yapılıyor: Çadır, karavan ve bungalov. Kendi çadırınızı kurabildiğiniz gibi dilerseniz gecelik bungalov kiralayabilirsiniz. Odalar gayet temiz ve konforlu. Kış dönemi oda kiralama uygun ancak yazın çok talep olduğundan bölge geneli gibi Doğancılı da oda fiyatlarını yükseltiyor.

ADRES: Sofular, 34980 Şile/İstanbul

TELEFON: 0533 136 79 22

İNSTAGRAM: dogancilicamping

Ziyaretçi Yorumu: Konum itibari ile İstanbul’a çok yakın ağaçlar arasında şirin bir tesis kafa dinlemek için gitmenizi tavsiye ederim işletme sahipleri çok Yardim sever plaj market çok yakında şehirden uzak şehre yakın bir havası var WC ve duşlar yeterli ve temiz ben memnun kaldım etkinliklerde oluyor kampizim ile eğlenceli geçiyor.

Sahilkamp Şile

Kamp doğa ile denizin bir araya geldiği yerde harika hale dönüşüyor. Ağaçların altında kamp yapmak, çadır kurmak, mangal yakmak ve serinlemek için kendinizi masmavi sulara atmak… İşte Sahilkamp size bunlar ve fazlasını sunuyor. Tesiste ahşap bungalov, tiny house, karavan park alanları, dome çadır konseptlerinde konaklama yapılıyor. Ayrıca kendi çadırını daha uygun fiyattan kurmak isteyenler için de güzel bir alan ayrılmış.

Gidilecek en iyi Şile kamp alanları tavsiyemizde Sahilkamp tesisini önerme sebeplerimizden biri de Hobbit konsept evleri. Çok şirin ve bol bol fotoğraf çekilecek görsele sahip. Evler deniz kenarında. Gelip hem konaklama yapıyor hem de denizin tadını çıkarıyorsunuz. Şimdiden iyi bir tatil dileriz.

ADRES: Sahilköy, Batu Sk. No:1, 34983 Şile/İstanbul

TELEFON: 0530 049 17 90

İNSTAGRAM: sahilkampistanbul

Ziyaretçi Yorumu: Gece ışıklar sönüyor çadırın üstüne ipe takılıp düşen insanlar var gerisi beklentiye göre değişir kötü yorumlar kadar kötü değil iyide değil idare eder.  Katılımcılar aile çoğunluk belirli bir saatten sonra ses çok azdı kalabalığa göre çok iyi tuvaletler girilebilir ama wc kağıt yok. Tahta zemin çadırlar ücretli size ayrılan alan taşlık ve ağaç kökleri var çadır yeri iyi seçilmeli iyi bir yagmurda eğimli olduğundan alabora olursunuz.

Şile’de Deniz Kenarı Kamp Yapılacak Yerler

Kaçkar Kamp

Şile Sahilköy mevkii kamp tutkunlarının en sık ziyaret ettiği lokasyonlardandır. Şehrin gürültüsünden kaçıp kendinizi buranın masmavi denizine ve yemyeşil doğasına atabilirsiniz. Huzur arayanlar burayı seviyor. Tiny House stil evler burada kiralanıyor. Ayrıca çadır da kurmak mümkün. Fiyatlar ise gayet makul. WC, duş, elektrik, dolap gibi konfor ögelerinin olduğu bir ortamda sevdiğinizle ya da ailenizle hoş vakit geçirebilirsiniz. Beş yıldızlı bir otelde ne varsa Kaçkar Kamp alanında da bunlar elden geldiğince sunuluyor.

Deniz kenarı Şile kamp alanları, daha iç kesimlere göre daha talep görür, çünkü insanlar huzur tatili istese de denizde keyif yapmayı da istiyor. Şile’de bu ihtiyaç için tavsiyemiz Kaçkar Kamp. Keyifli tatiller.

ADRES: Sahilköy, Batu Sk. No:1, 34983 Şile/İstanbul

TELEFON: 0530 049 17 90

İNSTAGRAM: sahilkampistanbul

Ziyaretçi Yorumu: Ben taş evde kaldım. 3 kişi rahatlıkla kalabilirsiniz 4. Kişi zor çünkü üstteki yatak inanılmaz rahatsız sünger bildiğiniz. Otel konforu da beklenilmemesi gerekiyor.Yatakların yanında priz var. Duş ve tuvaletler de temizdi. Odada küçük bir buzdolabı da mevcut. Ön taraflarda bulunan verandada sandalye ve masa var oturmak inanılmaz keyifli.

Şile’de Ücretsiz Kamp Yapılacak Yerler

Kabakoz Kamp Alanı

Sıradaki Şile kamp alanları tavsiyemiz ücretsiz bir tatil süreci arayanlar için olacak. Kabakoz Kamp Alanı, tamamen ücretsiz ve kendi çadırınızla gelip güzel bir gün geçirmeniz için ideal. Şile merkeze 22 kilometre mesafede bir koy burası. Denizi güzel ve yazın sıcak. Ayrıca kıyısı kumsal. Çocuklu aileler için iyi seçenek olacaktır.

Kabakoz Kamp Alanında WC, duş ya da market gibi ihtiyaçları karşılayabileceğiniz bir yer yok. Bu sebeple bölgeye gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı gidermeniz önerilir. Mangal yakılıyor. Gelirken erzakları hazır edebilirsiniz.

Güncel Şile Kamp Fiyatları 2024 Listesi

Şile kamp alanları fiyatları, tesise ve konaklama türüne göre değişirken, sezon da çok belirleyici oluyor. Kış dönemi kamp yapmak, yaza göre çok daha ucuz. Yazın Şile kamp yerlerinde 1 günlük bungalov 5,000 TL’den başlıyor. Çadır kurma ise günlük 2,300 TL’den başlıyor. Özel yerlerde ödeme yapıldıktan sonra duş WC ve elektrik gibi hizmetlerden faydalanılıyor.

Şile’de birçok kamp merkezi ücretli hizmet verir. Karavanla girişler günlük 1,500 TL’den başlar. Kendi çadırı kurmak ortalama 1,300 TL’dir. Oda konaklaması ise bunlara göre daha pahalı.

  • 2020 yılında Şile bölgesindeki kamp yerlerinin ortalama fiyatı 400 TL’ydi.
  • 2021 yılında Şile bölgesindeki kamp yerlerinin ortalama fiyatı 840 TL’ydi.
  • 2022 yılında Şile bölgesindeki kamp yerlerinin ortalama fiyatı 1,050 TL’ydi.
  • 2023 yılında Şile bölgesindeki kamp yerlerinin ortalama fiyatı 1,280 TL’ydi.
  • 2024 yılında Şile bölgesindeki kamp yerlerinin ortalama fiyatı 1,900 TL oldu.
  • 2025 yılında Şile bölgesindeki kamp yerlerinin ortalama fiyatı 2,350 TL olacak.

Şile Kamp Yapmak İçin Uygun Bir Bölge mi?

Evet, Şile kamp yapmak için oldukça uygun bir bölgedir. İstanbul’a yakın konumu ve doğal güzellikleri ile Şile, kamp severler için popüler bir destinasyon haline gelmiştir. İşte Şile’nin kamp yapmak için uygun olmasının başlıca nedenleri ve önerilen bazı kamp alanları:

Doğal Güzellikler: Şile, yemyeşil ormanları, temiz plajları ve sakin göletleri ile doğayla iç içe bir kamp deneyimi sunar. Kamp yaparken doğanın tadını çıkarabilir, yürüyüş yapabilir ve temiz havanın keyfini sürebilirsiniz.

Çeşitli Kamp Alanları: Şile’de, hem ormanlık alanlarda hem de deniz kenarında kamp yapabileceğiniz çeşitli alanlar bulunmaktadır. Bu sayede, deniz manzaralı bir kamp veya orman içinde huzurlu bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

Kolay Ulaşım: İstanbul’a yakın konumu sayesinde, Şile’ye ulaşım oldukça kolaydır. Şile, hafta sonu kaçamakları için ideal bir destinasyon olup, kısa bir yolculukla doğanın içinde kamp yapma imkanı sunar.

Şile Kamp Alanları Hakkında Sık Sorulan Sorular

a)     Şile’de sevgiliyle nerede kamp yapılır?

Doğancılı Camping, Şile’de sevgiliyle kamp yapılacak en özel yerlerden biridir.

b)     Şile’de mangal yakılacak kamp yeri var mı?

Kabakoz Kamp Alanında mangal yakıp piknik yapabilirsiniz.

c)      Şile’de çadır kamp ücreti ne kadar?

Kendi çadırınızı kurarsanız günlük 300 TL civarı, tesisten çadır isterseniz de 600 TL civarı ödeme yaparsınız.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

En Popüler 9 Kayseri Yüzme Havuzu ve Giriş Fiyatları 2023

Güncel Polonezköy Havuz Fiyatları 2023 | Giriş Ne Kadar?

Güncel Afyon Yüzme Havuzu Fiyatları 2023 | Ne Kadar Oldu?

Kapalı ve Açık Bursa Yüzme Havuzu Fiyatları 2023

Güncel Bodrum Beach Fiyatları 2023 | Loca Ne Kadar Oldu?

d)     Şile’de havuzlu kamp yeri var mı?

Şile bölgesinde havuzlu kamp tesisi bulunmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicisini kapatıp, tekrar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.