Kamp Tatili

En İyi 10 İzmir Kamp Alanları | Ücretsiz Kamp Önerisi | 2024

Tatil modu içerisinden huzur ve kafa dinlemek olan herkes “İzmir’de nerede çadır kampı yapılır?” sorusunu muhakkak kendisine sorar. Şehir merkezinden ziyade tatil beldelerinde bu işe uygun noktalar mevcut. Sadece İzmir’de yaşamanıza gerek yok. Aydın, Denizli, Manisa, Balıkesir gibi yan şehirlerden de çadırınızı kaptığınız gibi burada günübirlik yahut birkaç günlük kamping yapabiliyorsunuz. Bu yaz size rehber olacak harika İzmir kamp alanları tavsiyemize başlıyoruz…

İzmir kamp alanların ile şehrin bunaltıcı yanından sıyrılıp doğanın huzurlu kollarına kendinizi bırakabiliyorsunuz. Bölgede çadır kampı için harika yerler var. Yazın sahil kesimlerine yakın bir kamp ile güneş ve denizin tadını çıkarırken, kışın da doğanın kalbine misafir olarak ruhunuzu gürültüden arındırıyorsunuz. Coğrafi olarak şehri çevreleyen ormanlık alanlar sayesinde serin, sakin ve huzurlu kamp alanlarını bu yazımızda keşfedeceksiniz.

Tatil modu içerisinden huzur ve kafa dinlemek olan herkes “İzmir’de nerede çadır kampı yapılır?” sorusunu muhakkak kendisine sorar. Şehir merkezinden ziyade tatil beldelerinde bu işe uygun noktalar mevcut. Sadece İzmir’de yaşamanıza gerek yok. Aydın, Denizli, Manisa, Balıkesir gibi yan şehirlerden de çadırınızı kaptığınız gibi burada günübirlik yahut birkaç günlük kamping yapabiliyorsunuz. Bu yaz size rehber olacak harika İzmir kamp alanları tavsiyemize başlıyoruz…

İzmir’de çadır kampı yapılacak ücretli/ücretsiz kamping alanları:

 • İzmir İngiliz Burnu – Foça kamp alanı
 • İzmir Hipo Camp – Menderes kamp alanı
 • İzmir Karagöl Orman Kampı – Menemen kamp alanı
 • İzmir Acar Camping – Foça kamp alanı
 • İzmir Teos Orman Kampı – Seferihisar kamp alanı
 • İzmir Demircili – Urla kamp alanı
 • İzmir Delikli Koy – Alaçatı kamp alanı
 • İzmir Dereköy Kamp Alanı – Kemalpaşa kamp alanı
 • İzmir Sazlıca Plajları – Foça kamp alanı
 • İzmir Çam Kamping – Dikili kamp alanı

En İyi İzmir Kamp Alanları Önerisi

Kamping, kimi için bir tatil konsepti, kimine göre şehirden uzaklaşıp kafa dinleme kimi için de her şeyden öte bir kültürdür. Ama ortak olan nokta kesinlikle huzurun keşif noktası olduğu. Fakat İzmir’de yazın kamp yapılacak yer bulmak hayli zor. Zira yoğun bir talep var. Bu nedenle bu yazımızda daha çok az keşfedilmiş ve harika özellikte İzmir kamp alanları önerisinde bulunacağız. Kağıt kalemleriniz hazırsa listeye başlıyoruz.

1.      İngiliz Burnu: Foça’nın Bakir Koyunda Nefes Kesen Günbatımı Manzarası

İzmir kamp alanları listesinin ilk sırasında denize sıfır ve muhteşem bir günbatımı manzarasına sahip olan İngiliz Burnu bulunuyor. Şehir merkezine çok yakın. Az bilinen ve bu sayede bakirliğini bir miktar korumayı başaran bir koy. WC, elektrik ve tuvalet gibi imkanlar yok. Ama ücretli kısmı tercih ederseniz 60 TL kamping ücreti veriyorsunuz.

ADRES: İsmetpaşa, 394. Sk., 35680 Foça/İzmir

ÜCRET: 60 TL

HARİTA>>

2.      Hipo Camp: Mendere Bölgesinde Doğa ve Deniz İç İçe

İzmir’in Menderes bölgesine bağlı Hipo Camp, yaz aylarında çok yoğun ilgi görüyor. Kendine ait plajı var. Etrafı ağaçlarla çevrili. Tuvalet, WC, buzdolabı, televizyon, market gibi her türlü konfor ihtiyaçları burada var. Daha çok İzmir çadır kampında konforu seven bireylere hitap ediyor. Fiyatları biraz pahalı.

ADRES: Gümüldür İnönü, Meryem Ana Cd., 35480 Menderes/İzmir

TELEFON: (0232) 798 74 44

WEB SİTE: hipocamp.com

HARİTA>>

3.      Karagöl Orman Parkı: Fotoğraflık Bir Göl Manzarası

Eğer kamp kültürü sizler için ormanın ve doğanın tam kalbinde olmaksa o zaman Karagöl Orman Parkı seçeneğine yönelmelisiniz. Çünkü 1200 rakımlı tepede muazzam bir ormanın ortasında gölün hemen kıyısında çadır kurabiliyorsunuz. Cennetin yeryüzündeki portresi adeta. Yılın belli dönemlerinde profesyonel fotoğrafçılar doğru kareyi yakalamak için buraya gelir. Ücretli ancak fiyatları çok uygun. Ateş ve mangal yakma seçeneklerinin yanı sıra WC, elektrik gibi seçenekler de var. Fakat telefonun çekmediği notunu düşelim.

ADRES: Yamanlar, İzmir karagöl, 35600 İzmir

TELEFON: 0534 463 35 58

ÜCRET: 80 – 100 TL

HARİTA>>

İzmir’in Ücretsiz Kamp Yerleri

Kamp yapmak istiyor fakat İzmir kamp alanları arasında ücretsiz seçimde bulunmayı arzuluyor olabilirsiniz. Bunun için de seçeneksiz değilsiniz. Şehrin hemen her bölgesine çadırınızı atabileceğiniz, doğaya kavuşabileceğiniz noktalar bulunuyor. Zira ormanlık bölge fazlasıyla yoğun. Fakat aşağıda belirteceğimiz yerler dönemsel olarak yetkili kişiler tarafından kapatılabiliyor. Güncel bilgileri yetkili sitelerden takip edebilirsiniz.

4.      Delikli Koy: Alaçatı Sahilinde Deniz, Kum Ve Güneş Keyfi

Alaçatı artık İzmir’in dünyaya açılan bir turizm bölgesi. Dalgalı denizindeki sörfüyle ve mistik çarşısıyla hemen herkesin uğrak noktası. Ancak burada lüks tatil tesislerinde kalmak yerine hem hesaplı hem de doğayla bütünleşik ücretsiz bir konaklama seçeneğiniz bulunuyor. Delikli Koy bunların başı. Denize sıfır bir çadır deneyimi. Kesinlikle İzmir kamp alanları 2023 listesinde olmayı hak eden güzellikte. WC, duş ve market gibi olanaklar yok bilgisini de düşelim.

HARİTA>>

5.      Dereköy Kamp Alanı: Ormanın Tam Kalbinde Bir Deneyim

İzmir kamp alanları içerisinde belki de en popüler ücretsiz yer Dereköy Kamp Alanı. Kemalpaşa’ya bağlı Nazarköy mevkiinde bulunuyor. Hemen şırıl şırıl akan bir derenin kenarında çadır kampı yapabiliyorsunuz. Bornova’ya 15 – 20 dakika mesafede. Çoğu kişi burayı yazın tercih etse de bizce kesinlikle kış kampı için en iyi İzmir önerisi. Zira doğa bu mevsimde Dereköy Kam Alanı bölgesinde harika güzelliğe bürünüyor.

Dereköy kamp yerinin yakındaların WC, su ve ateş yakma imkanları bulunuyor. Ancak alışverişlerinizi köy içerisinde halletmek zorundasınız. Konfor düşkünü kampçılara önermiyoruz. Aradığı %100 doğa ve doğallık olan kişilere ise şiddetle tavsiye ediyoruz.

ADRES: Gökyaka, 35730 Kemalpaşa/İzmir

HARİTA>>

İzmir’deki Deniz Kenarı Kamp Alanları

Yazın çadırı kurarak kamp yapmışken denize ve kumun da keyfini çıkarmak istiyorsanız deniz kenarı İzmir kamp alanları tavsiyesine ihtiyacınız olacak. Hatta çocuklu aileler için deniz seçeneği harika bir özelliğe dönüşüyor. Siz doğada dinginliği bulurken çocuklarınız sahilde doyasıya eğlenebiliyor. Peki ama İzmir’de deniz kenarında nerede kamp yapılır? Kumsalı güzel kamp alanı var mı? İşte cevabı…

6.      Sazlıca Plajı: Foça’da Denize Sıfır Kamp Alanı

İzmir’de denize girilebilen en iyi kamp alanı kesinlikle Sazlıca Plajı. Bu yer Foça’da bulunuyor. Sahile kıyısı var. çadır kiralama hizmetinin olduğu gibi kendi çadırınızı da getirerek kampa başlayabiliyorsunuz. Konforunuzu sağlamak amacıyla çok sayıda özelliğin bulunduğunu söyleyelim. WC, elektrik, duş ve market var. Fakat kullanıcılar genelde aşırı yoğun yaz aylarında hijyen konusunda şikayetçi. Zira büyük bir talep oluyor. Yine de bu konuya sizlerin karar vermesi en doğru olan.

TELEFON: 0 232 825 13 13

ÜCRET: 100 – 120 TL

HARİTA>>

İzmir Kamp Ücretleri 2023

Kamp kültürünün müdavimleri genelde bu etkinliği ücretsiz yapmak ister. Ancak günümüzde birçok hizmeti verebilen kamping alanları da faaliyet gösteriyor. Bu tür özel ya da kamu hizmetlerinde çadır kampı yapmak için bir miktar ücret ödemek gerekiyor. İzmir kamp ücretleri 2023 fiyatları da belli oldu. Tesise, konuma, kaliteye, özelliklere göre fiyat farklılıkları yaşanmaktadır. Tek çadır kumanın ortalama maliyeti 150 – 200 TL’yi buluyor. Eğer çadırı da temin ederseniz takamlar 300 TL’ye kadar çıkıyor.

İzmir’de kamp ücretleri 2023 yılı listesi:

 • İzmir’de çadır kiralamalı kamp ücreti – 250 TL *tek gece
 • İzmir’de kendi çadırını kurma ücreti – 180 TL *tek gece
 • İzmir’de hazır çadırlı bir yerde kamp yapma – 300 TL *tek gece

İlginizi çekebilir: 2023’ün En İyi Bolu Termal Otel Önerileri ve Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicisini kapatıp, tekrar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.